Wojtek Grabalowski – polski artysta

Wojtek Grabalowski to polski artysta, absolwent Akademii Sztuki w Szczecinie oraz grafiki komputerowej w Londynie. Zalozyl on Hand Painted Club pod koniec 2014 i od razu jego klienci docenili indywidualnosc i dbalosc o detale w kazdym recznie malowanym ubraniu. Każda koszulka to jak unikatowy podpis dla jego klienta.

Wojtek Grabalowski

Seria sklada sie z 3 podstawowych linii: BESPOKE, SIGNATURE i TATTOO.

  1. Jak zrodził się pomysł tworzenia koszulek?

Od zawsze uwielbiałem dziwaczne koszulki, ale musiałem je czuć. malowałem, ciałem, wybielałem, podszywałem a potem z duma nosiłem aż ze mnie spadła (lub za mała się zrobiła haha)

Od kilku lat miałem obsesje by stworzyć koszulkę która będzie z jajem, będzie lśnić I opowiadać historie, będzie taka  ze ludzie się za nią obejrzą I zapamiętają.

Chcialem stwozyc koszulke 'idealna’ prosta, naturalna, uniwersalna…dla chlopaka, dziewczyny, bez roznicy o upodobania, preferencje. zaloz na siebie I badz soba ot po prostu

  1. Co wyróżnia markę na rynku?

W linii są trzy serie: SIGNATURE (składa się z 5 grafik: skull(nasz najlepiej sprzedający się projekt) gentlemen (grafika od której wszystko się zaczęło ) lady (kobieca delikatna i z pazurem) heart (najbliższa mi bo każda koszulka którą maluje zaczyna się w moim sercu..no wiem brzmi tandetnie ale taka prawda 🙂 life (najnowszy dodatek do linii zainspirowany moja fascynacja biologia I ograniczonością życia)

SignatureKażda SIGNATURE koszulka zaczyna się od sitodruku na wybranej koszulce w szerokiej gamie kolorów a następnie ręcznie jest pokryta warstwa brokatu w specjalnej mieszance farby I pyłku, który dobieram indywidualnie by nadać głębie I oryginalność.

druga linia nazywa się BESPOKE I oparta jest na indywidualnych projektach. Każdy projekt jest zaprojektowany I wymalowany pod zlecenie. w ten sposób tworze emblem, logo, znak, mini biografie. Są to projekty całkowicie oryginalne I unikalne, których nie powtarzam więcej niż raz (oczywiście klient może zamówić kilka tych samych malunków) ta seria oddaje hołd indywidualności każdej osoby, jej pasjom, słabością, upodobaniom.bespoke

Seria TATTOO to koszulki indywidualne i niepowtarzalne. Kazda jest projektowana na zamowienie i recznie rysowana i malowana na organicznej tkaninie. Technika w ktorej wykonywane sa ilustracje inspirowana jest tatulazem. Bogata w faktury i detale, charakteryzuje się wyraźna kreska połączona z plama malarska i głębokim cieniowaniem.

seria tatoo

Jak powstaja? przeróżnie..od szybkich intuicyjnych szkiców, po rozmowy z klientami by lepiej zrozumieć kim są. Marzeniem jest by te koszulki dały szanse ludziom wyrazić swoje pragnienia I upodobania w prostej graficznej formie ująć kim są.

  1. Czy wszystkie grafiki na koszulkach są tworzone ręcznie?

Każda koszulka jest tworzona ręcznie..czy jak to jest w przypadku SIGNATURE zaczyna się od sitodruku I następnie wykańczana pędzlem czy jak BESPOKE od projektu komputerowego który potem przenoszę na materiał I maluje.

a maluje jak chce. ludzie ufaja mojej intuicji I do kazdej podchodze jak do nowo poznanej osoby.

  1. Kto je przygotowuje? Skąd są czerpane inspiracje?

Obecnie jestem zespolem jednoosobowym: od projektow, zakupu koszulek, malowania I recznego pakowania każdej sztuki po promocje w mediach

inspiracje mam wszędzie, od muzy po obserwacje, ale największą są zawsze ludzie. Każdy człowiek jest tak różny I skomplikowany że są one niewyczerpalne 🙂

  1. Gdzie / jak można zakupić bluzki?

Serie BESPOKE i TATTOO dostępne są one poprzez Facebook stronie: HandPaintedClub a wkrótce uruchomię stronę internetową ze sklepem. moi klienci są z całego świata, ale najbardziej jestem dumny ze cieszą się takim wsparciem w Polsce która jest moimi korzeniami, dała mi edukacje I wrażliwość. teraz mieszkając w UK daje mi to dużo radości że mogę tą wrażliwość filtrować z powrotem skąd wyszła 🙂

W Polsce sereia SIGNATURE dostepna jest w Szczecinie w sklepie OK.super i przez ich strone internetowa na cala Poslke.

Gdyby chciał się Pan czymś jeszcze pochwalić, to oczywiście proszę pisać

Do największych osiągnięć I dum należy fakt że moje koszulki noszą członkowie grupy GUSGUS (islandzki zespół muzyczny który od studenckich czasów mi towarzyszył) własnie skończyłem dwa kolejne malunki dla nich. Poza tym projekt mojej koszulki zainsspirpwanej Madonna spotkal sie ze wspanialym przyjeciem przez fanow zarowno z USA jak I Europy I wiele blogow pisalo o niej. Linia SIGNATURE spotkała się ze świetnym przyjęciem przez blogerów co daje mi mnóstwo energii do kolejnych projektów. Koszulka The Mermaid Club zostala przedstawiona w telewizji ITV Wales. Sesja Halloween to projekt miedzy Hand Painted Club i Wintercroft Masks z UK i grupa kreatywnych ludzi ze Szczecina. Organiczne, naturalistyczne formy i stylizacja inspirowana klimatem z filmow noir i klasykami horrorow. Zostala przyjeta bardzo pozytywnie i wiele Polskich jak i zagranicznych blogow i magazynow pisalo o niej. Ostatnio jedno z marzeń by współpracować z projektantem się dokonało. Stworzyłem projekt grafiki dla Sylwii Majdan, która miała swoją premierę na Halloween.

Kolejnym marzeniem jest naamalowac cos dla Bjork I wymalowac suknie I marynarke Houte Couter, nawiazac kolejne wspolprace z projektantami mody. I otwozyc sklep w UK….

Wiecej prac na: Instagram: www.instagram.com/handpaintedclub/ i Facebook: https://facebook.com/HandPaintedClub/

Wszelkie zapytania odnośnie kolekcji i zdjęć proszę kierować pod adres [email protected]

 

s [email protected]

Related Images:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj