Biżuteria na ślub – jak ją dobrać?

Sezon na śluby rozpoczęty!!! Suknia ślubna, welon, buty i dodatki, to najważniejsze elementy stroju Panny Młodej. Jednak jak dobrać do sukni odpowiednią biżuterię,  tak, by idealnie się z nią komponowała? Na to pytanie odpowiada Rafał Śliwińśki z firmy jubilerskiej W.Śliwiński.

Biżuteria na ślub może być delikatna lub masywna. Ważne, aby idealnie pasowała do reszty stroju. „Wszystko zależy od sukni ślubnej. Jeśli jest ona skromna, gładka, to dobrze wygląda efektowna kolia, duże kolczyki lub szeroka bransoleta. Przy sukniach bardziej strojnych, najczęściej wybiera się skromny łańcuszek z brylantową zawieszką, drobne kolczyki najlepiej na sztyfcie. Wszystko zależy od sukni – musimy pamiętać aby unikać efektu przeładowania” – mówi Rafał Śliwiński .

Specjalista zdradził także, jaki rodzaj biżuterii wygląda najlepiej podczas ślubu. „Wszystko zależy od preferencji Panny Młodej – efektownie wyglądają kryształy i perły. Najpiękniej oczywiście kolie brylantowe”. Biżuteria, to także dobry pomysł na prezent ślubny, jednak jak się okazuje, nie od wszystkich gości. Jeśli biżuteria na prezent, to tylko od bliskich osób, ponadczasowa – brylantowa” – mówi Śliwiński.

Dodatki są nie tylko elementem stroju Panny Młodej. Także Pan Młody powinien zadbać o odpowiednią biżuterię. „Jeśli chodzi o Pana Młodego, to oczywiście koszula  z mankietem do spinek. Mamy dość bogatą gamę spinek do mankietów. Do ślubu warto wybrać te o delikatnym wzornictwie. Modne są spinki łączące srebro ze złotem, które będą kwintesencją elegancji i szyku” – radzi Śliwiński. „Dopełnieniem stroju jest zegarek. Elegancki i klasyczny, jest podstawowym elementem kompletnego wizerunku mężczyzny” – dodaje.

Śliwiński zdradził także, ile kosztuje ślubna biżuteria. „Wachlarz cenowy jest ogromny. Srebrny delikatny komplet można kupić już od 150 zł. Jeśli zdecydujemy się na brylantową kolię, to musimy za nią zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych”. Jak się okazuje w diamenty na ślub warto zainwestować. „Diamenty są wieczne,  są symbolem trwałości i wieczności więc dobrze wróżą związkowi” – dodaje specjalista.