Dobierz rajstopy do kształtu swoich nóg!

Jak z całej masy rajstop wybrać te, w których będziemy wyglądać najlepiej? Najważniejsze jest realne spojrzenie na swoją figurę – realne ale niekrytyczne! Aby dobrze się ubrać należy znać zalety oraz mankamenty swojej sylwetki. Te pierwsze należy podkreślać a na ukrycie tych drugich istnieją sposoby. Jeśli uda się Wam dokonać trafnej oceny, reszta jest banalnie prosta.

Krótkie, masywne nogi

Panie posiadające krótkie i/lub masywne nogi niepotrzebnie unikają noszenia spódnic i sukienek. Wystarczy dobrać do figury odpowiedni krój spódnicy oraz wzór rajstop, które nie tylko odciągną wzrok od mankamentów figury, ale także wysmuklą nogi i całą sylwetkę.

W tym przypadku ważne jest optyczne wydłużanie nóg, dlatego trzeba postawić na gładkie, matowe rajstopy, najlepiej w neutralnym kolorze. Doskonale sprawdzą się modele Banca, Bella czy Suzan marki Gabriella, które posiadają z pionowy szew z tyłu lub z boku, który optycznie wydłużą linię nogi.

Unikaj: rajstop z połyskiem, w jaskrawych kolorach czy z poziomymi wzorami.

Brak wcięcia w kostce

Panie borykające się z problemem braku wcięcia w kostce często krępują się odsłaniać nogi i nosić szpilki. Tymczasem to właśnie szpilki i odpowiednio dobrane rajstopy mogą bardzo korzystnie wpłynąć na wygląd kostki i łydki.

W tym przypadku doskonale sprawdzają się rajstopy ze wzorami czy ażurowymi splotami, których dynamiczny kształt doskonale modeluje nogę.  W połączeniu ze szpilkami noga jest wydłużona i pięknie wymodelowana. Warto wypróbować modele rajstop marki Gabriella, np. Rufy czy Nadia.

Unikaj: rajstop z drobnymi wzorami w okolicach kostki.

Chude nogi

Można by myśleć, że posiadaczki chudych nóg znajdują się w uprzywilejowanej sytuacji. Otóż nie do końca! Oczywiście, mogą pozwolić sobie na więcej, co wcale nie znaczy, że mogą nosić każdy model rajstop. W przypadku bardzo szczupłych nóg  lepiej nie nosić ciemnych, matowych rajstop, które optycznie jeszcze bardziej wyszczuplają i wydłużają nogi. Decydując się na czarne rajstopy wystarczy wybrać te z delikatnym połyskiem.

Szczupłe nogi przepięknie wyglądają w rajstopach ze wzorami, obojętnie czy są to  serduszka, łańcuszki czy tatuaże. Na szczupłej nodze może pojawić się wiele wzorów! Ważne żeby nie przesadzić z printem i w całej stylizacji zachować umiar.

Dobierz rajstopy do kształtu swoich nóg!

Aby pozbyć się kompleksów wystarczy dobrze poznać swojego wroga, zaakceptować go i nauczyć się z nim obCHODZIĆ ;)!

Related Images:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj