“Dresscode is broken…ENTER (the Void) kolekcja CONFASHION na sezon wiosna/lato 2015

Kolor i druk jest punktem wyjścia nowej kolekcji CONFASHION. Wiosna/lato 2015 to dzianiny z lekkiej, bawełnianej przędzy oraz geometryczna linia szyta. Projekty uzupełnione autorskimi, cyfrowymi nadrukami to zaproszenie do łamania panujących reguł, tytułowego dresscode’u.

Nazwa kolekcji nawiązuje do filmu Gaspara Noego, w którym życie w Tokio nabiera kolorów i jeszcze większego tempa. Intensywne barwy i ich rozbielone odbicia stały się spiracją. Ubrania z kolekcji to zaproszenie do podążania za swoimi pragnieniami wbrew regułom, pozbycia się z góry narzucanego kostiumu – przełamania ustalonego dresscode’u. Enter the void, czyli wejście w pustkę, jako stan wyzwolenia umysłu.

Charaktersytycznym motywem kolekcji są nadruki zaprojektowane przez twórczynię marki, które pojawiają się zarówno na dzianinach, tkaninach jak i akcesoriach. Kolorowe i niejednoznaczne korespondują z użytą formą i materiałem.

Fasony tej kolekcji opierają się na kontrastach: oversizowe sukienki z dżerseju i dopasowane dzianinowe, krótkie i długie plisowane spódnice z mocnym printem, swetry z oplatanej przędzy, zapinane na gruby plastykowy zamek, a także bluzy z przyszywanymi ręcznie elementami wykonanymi z pleksi, nawiązującymi do neonowych, miejskich świateł. Czarny płaszcz z wiskozy przypominający kimono, z dużym nadrukiem na plecach i łączonymi z tyłu kieszeniami, to wariacja na temat klasycznego trenczu.

Cała kolekcja na tle innych, małych polskich marek, wyróżnia się mocnymi kolorami i autorskim podejściem do mody.

Autorem sesji wizerunkowej i lookbooka jest Kamil Strudziński, który poza pracą realizuje projekty fotograficzne, pokazywane w galeriach sztuki.

Fot. Kamil Strudziński / www.strudzinski.com

Modelka: Paula / United for Models

Makijaż:  Paulina Kurowiak

Stylizacja: Kinga Król, Maja Meller

Włosy: Kinga Francuz

buty: HEGO’S MILANO

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj