Metale, jak lekkie piórka – kolekcja FLY by ALE.

Najnowsza kolekcja zaprojektowana przez Aleksandrę Przybysz to bardzo silny zwrot w kierunku delikatnych i niezwykle lekkich form. Pomimo niezniszczalnych materiałów, z jakich stworzone, modele w kolekcji FLY, przywodzą na myśl ulotność połączoną ze swobodą i lekkością ruchu.

Kolekcja FLY powstała dzięki inspiracji ruchem i powietrzem. Wszystkie modele autorka określa jednym zdaniem: dźwięczne lotki kołyszące się na wietrze. Znajdujące się w kolekcji naszyjniki, kolie i kolczyki przywodzą na myśl delikatne piórka i unoszące się wysoko latawce. FLY to zastygnięta w metalach opowieść o cudownej lekkości bytu, jego zmienności i ulotności.

W swojej najnowszej kolekcji projektantka używa materiałów, którym jest wierna od dawna. Wykorzystuje stal, srebro i mosiądz, które w zależności od modelu, czy elementu są matowe, polerowane bądź pozłacane. Ta zmienność używanej techniki pozwala na grę światłem i blaskiem oraz efekty migotania, które jak wszystko do czego nawiązuje FLY są ulotne i subtelne.

Zmienność i nieustanny ruch można dostrzec w każdym z modeli kolekcji FLY. Delikatne, choć bardzo nieregularne geometryczne formy, łączone za pomocą delikatnych łańcuszków czy srebrnych oczek układają się i tworzą różne kombinacje. Poza zestawieniem odmiennych figur, projektantka zdecydowała się również na grę różnymi materiałami, odcieniami i kolorami. To wszystko sprawia, że biżuteria w kolekcji FLY nabiera niezwykłej dynamiki i  lekkości.