SMELLS LIKE TEEN SPIRIT CZYLI GRUNGE POWRACA W NAJNOWSZEJ KOLEKCJI HOUSE

Niepokorne lata 90., młodzieńczy bunt i warstwowe, niedbałe stylizacje – to wszystko zainspirowało projektantów marki HOUSE do stworzenia jesiennej kolekcji, która garściami czerpie z grunge’owego looku.

W nadchodzącym sezonie HOUSE postanowił wykorzystać trend na powrót lat 90. wraz z ich niepokornymi, rockowymi stylizacjami w stylu Kurta Cobaina i Courtney Love. Dzisiaj grunge to stylizacje tylko pozornie niedbałe i niedopasowane, ale wciąż wygodne i do tego wprost idealne na jesień: warstwy gwarantują, że nie zmarzniemy, a pod ręką zawsze można mieć dodatkowy element garderoby, jak przewiązana w pasie koszula. W jesiennej kolekcji damskiej projektanci HOUSE odwołują się do tego powracającego trendu i wykorzystują jego najpopularniejsze elementy w wersji A.D. 2014.

Podstawą udanej stylizacji grunge’owej są oczywiście koszula w kratę i podarte jeansy. Do tego marka proponuje T-shirty z niepokornymi nadrukami, wąskie, kraciaste spódnice i denimowe rurki barwione na nietypowe kolory, takie jak żółć czy fuksja – mocniejsze akcenty w kolekcji, której kolorystyka opiera się przede wszystkim na czerni, bieli, szarościach i czerwieni.

Grunge bazował na kontrastach i łączeniu kolorów i wzorów, które na pierwszy rzut oka nie pasowały do siebie. HOUSE również postawił na kontrasty, korzystając z materiałów o różnych fakturach i wzorach. Charakteru ubraniom z kolekcji dodatkowo nadaje asymetria i wyraziste, rockowe akcenty, takie jak wyeksponowane zamki błyskawiczne.

Kolekcję uzupełniają ciepłe bluzy i jesienne kurtki – parki z rękawami z ekologicznej skóry, ramoneski i pikowane płaszczyki z kapturem na większe chłody.

Najnowsza, jesienna kolekcja damska  HOUSE w grunge’owych klimatach dostępna jest w salonach marki w całej Polsce.