VIAMODA na Sopot Art & Fashion Week

Tomasz Jacyków, znany stylista, Tobiasz Kujawa prowadzący bloga freestylevoguing.com oraz inni eksperci VIAMODA Szkoły Wyższej w Warszawie będą udzielać porad początkującym projektantom, którzy odwiedzą Sopot Art & Fashion Week. Podczas wydarzenia będzie można także zobaczyć pokaz kolekcji stworzonej przez studentów uczelni VIAMODA.

Na sopocką imprezę studenci III roku warszawskiej uczelni VIAMODA przygotowali zwiastuny indywidualnych kolekcji. Pracowali nad nimi pod okiem wybitnych specjalistów z branży mody, m.in. dr Marzanny Lesiakowskiej-Jabłońskiej, eksperta w dziedzinie materiałoznawstwa i technologii wytwarzania odzieży, prorektora i wykładowcy VIAMODA. Szkoła uczy przede wszystkim praktycznych umiejętności oraz zasad funkcjonowania rynku mody, dlatego umożliwia swoim studentom prezentacje indywidualnych projektów podczas najważniejszych polskich i światowych wydarzeń branżowych. Ta sama grupa studentów, w składzie: Aleksandra Bamber, Karolina Rutkowska, Anna Kałęcka, Simona Nikołajewska, Mohamed Moamen i Dastin Porazinski, kilka tygodni temu prezentowała przygotowaną przez siebie kolekcję „BREATH” na GSMA – 360Fashion & Tech Runway Show 2014 w Szanghaju, międzynarodowym wydarzeniu łączącym modę i technologię.

Pokaz VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie odbędzie się w czwartek, 14 sierpnia. Studenci przygotowali projekty, których indywidualizm przejawia się nie tylko w formie czy kolorystyce, ale także sposobie ekspresji. Na wybiegu będzie można zobaczyć streetowe, mocno wystylizowane, utrzymane w kilku odcieniach czerni, looki Dastina; zabawne w formie, eksperymentujące z geometrycznymi połączeniami faktur i kolorów, projekty Karoliny; eleganckie, letnie, dziewczęce, utrzymane w pastelowych błękitach i beżach ubiory stworzone przez Olę; pastelowo-łososiowe projekty z domieszką czerni, skóry oraz plecionek Simony; eksperymentalne, będące wynikiem poszukiwań nowych rozwiązań w detalu ubiory, które wyszły spod ręki Ani; po będące esencją kobiecości kreacje na czerwony dywan, uszyte z eleganckiej tafty i połyskliwego atłasu według pomysłu Mohameda. Wszystkie projekty – także te z kolekcji „BREATH” – będzie można obejrzeć z bliska na stoisku VIAMODA w strefie szkół ulokowanej na sopockiej plaży.

Tam też, w dniach 14-17 sierpnia, dyżurować będą eksperci związani z uczelnią, którzy będą udzielać konsultacji przyszłym projektantom oraz wszystkim tym, którzy wiążą swoją przyszłość z branżą mody. Pomysły na marki, szkice kolekcji, strategie promocji, kierunki rozwoju, sposoby zaistnienia na rynku – o wszystkie te aspekty branży modowej będzie można zapytać specjalistów wykładających na warszawskiej uczelni. Każdy, kto zdecyduje się skorzystać z bezpłatnych konsultacji ma 30 minut na rozmowę z jednym z ekspertów. Na stoisku VIAMODA będą dostępni: prorektor szkoły Marzanna Lesiakowska-Jabłońska,   Kinga Miller, ekspert zarządzania markami odzieżowymi oraz dyrektor Polsko-Włoskiego Instytutu Designu i Managementu VIAMODA, Tobiasz Kujawa, koneser mody, autor bloga freestylevoguing.com oraz Tomasz Jacyków, stylista i krytyk mody. Na miejscu będzie można także uzyskać szczegółowe informacje na temat samej uczelni, kierunków i specjalizacji w jakich kształci, trwającej rekrutacji oraz ścieżce kariery czekającej na absolwentów.

Sopot Art & Fashion Week odbywający się w najchętniej odwiedzanym letnim kurorcie to wydarzenie łączące modę i sztukę. Już po raz drugi na sopockiej plaży spotykają się projektanci, artyści, dziennikarze modowi, przedstawiciele marek odzieżowych oraz eksperci z branży sztuki i mody. Przez ponad dwa tygodnie w specjalnie stworzonej strefie, nazwanej Bucclè Beach, odbywają się pokazy, wernisaże, imprezy taneczne oraz aktywności rozrywkowo-sportowe. Nieodłącznym elementem Sopot Art & Fashion Week jest strefa szkół, w której gości VIAMODA Szkoła Wyższa. To uczelnia, która powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku mody na specjalistów: projektantów, brand managerów, fachowców z dziedziny prognozowania trendów, ekspertów od komunikacji.

Informacja o dyżurach ekspertów VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie podczas Sopot Art & Fashion Week:

dr Marzanna Lesiakowska-Jabłońska, 14.08 oraz 15.08 w godzinach 11-13 oraz 15-17

Kinga Miller, 14.08 oraz 15.08  w godzinach 11-13 oraz 15-17

Tomasz Jacyków, 14.08 oraz 15.08  w godzinach 11-13 oraz 15-17

Tobiasz Kujawa, 14-16.08 w godzinach 11-13 oraz 15-17

Pokaz kolekcji studentów VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie: 14 sierpnia 2014, godz.21; stoisko VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie: 14-17 sierpnia 2014; vmi.edu.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj