Druga autorska kolekcja stylowych akcesoriów Joanny Sarapaty już dostępna w Empikach!

Joanna Sarapata, znana polska malarka, już po raz drugi została zaproszona przez Empik do stworzenia kolekcji wyjątkowych akcesoriów z reprodukcjami swoich obrazów Poprzednia edycja okazała się niesamowitym sukcesem, zdobywając tytuł Bestsellera Empiku w kategorii kolekcji autorskiej. Premiera nowej odsłony „Sarapata for Empik” odbyła się 30 lipca.

Już po raz drugi Joanna Sarapata udowadnia, że sztuka może towarzyszyć nam na co dzień: podczas porannej kawy czy codziennych zakupów. Tym razem akcesoria zdobią dwa obrazy Joanny Sarapaty: „Dziewczyna w różowej spódnicy” oraz „Kobieta w żółtej sukience”. Cała kolekcja utrzymana jest w ciepłych, pastelowych, typowo letnich barwach: niebieskim, różowym i żółtym.

Sukces poprzedniej kolekcji pokazał, że ludzie potrzebują sztuki i pragną otaczać się pięknem. Niestety w dzisiejszym świecie nie każdy dysponuje czasem na odwiedzanie galerii ani niezbędnymi środkami finansowymi, aby nabyć oryginalne dzieła. Nadanie artystycznego charakteru zwykłej filiżance czy notesowi powoduje, że możemy obcować ze sztuką na co dzień. Bardzo się cieszę, że moja kolekcja  może się do tego przyczynić – mówi autorka kolekcji Joanna Sarapata.

W kolekcji i tym razem pojawiły się m.in. stylowe filiżanki, kubki ze złotymi zdobieniami, notesy i albumy na zdjęcia w satynowej oprawie, zestawy ołówków, szklane szkatułki na biżuterię, eleganckie kieszonkowe lusterka czy płócienne torby na zakupy.

Uzupełnieniem kolekcji „Sarapata for Empik” jest tomik wierszy Janusza Rybczyńskiego pt. „Poezje” ilustrowany najpiękniejszymi aktami kobiecymi autorstwa malarki.

Joanna Sarapata – znakomita polska malarka, autorka kobiecych aktów. Ukończyła prestiżową Akademię Sztuk Pięknych w Paryżu – L’École Nationale Supérieure des Beaux-Arts, a do archiwum szkoły przyjęto aż 11 jej obrazów. Jej twórczość została doceniona na całym świecie – dzieła Sarapaty wystawiane są w renomowanych galeriach i muzeach sztuki. Obrazy polskiej malarki znajdują się również w kolekcjach światowej sławy gwiazd, m. in. Eltona Johna, José Carrerasa czy Michaela Jacksona.