„EKO-WARSZTATY DLA DZIECI” – EKOLOGICZNY PIKNIK W WOLA PARK!

Eko-Warsztaty dla dzieci w Wola Park_plakatZ okazji Światowego Dnia Ziemi, w sobotę 26 kwietnia w godzinach od 12.00 do 17.00, w ramach akcji „Eko-Warsztaty dla Dzieci”, Centrum Handlowe Wola Park zamieni się w Eko-Miasteczko. W tym dniu na terenie centrum handlowego, ale także Parku Ulricha znajdującego się tuż obok, dzieci i dorośli będą mogli skorzystać z wielu eko-atrakcji. Najmłodsi będą mogli m.in. zaprojektować i samodzielnie wykonać eko-zabawki oraz zamienić się w pionki w wielkiej grze planszowej, a rodzice – spróbować swoich sił w grze w eko-kręgle. Celem akcji jest promowanie proekologicznych zachowań.

Punktem centralnym wydarzenia będzie Akademia Ekologiczna, czyli eko-scena wykonana z desek, palet i przetworzonych płyt, na której odbędą się spotkania z ekspertami z dziedziny ekologii, warsztaty ekologiczne oraz konkursy z nagrodami. Wszystkie osoby, które odwiedzą to miejsce, będą mogły także skorzystać z porad dotyczących m.in. segregacji odpadów. Na terenie CH Wola Park zostanie również zorganizowany punkt przyjmowania surowców wtórnych. Za każde 5 kg makulatury, 15 szklanych butelek, 15 aluminiowych puszek, 15 plastikowych opakowań, 20 zużytych baterii lub jeden telefon komórkowy będzie można otrzymać wyjątkową eko-torbę. Dwa unikalne wzory nadruku na torbach zostały zaprojektowane przez znane blogerki modowe: Jessicę Mercedes Kirschner oraz Miss Ferreirę.

Mnóstwo atrakcji przygotowano z myślą o najmłodszych. Będą oni mogli wykorzystać swoją kreatywność i umiejętności manualne w specjalnej Strefie Eko-Konstruktora, gdzie odbędą się warsztaty z projektowania i wykonywania zabawek oraz zwierzątek z kartoników, korków czy zakrętek od butelek. Dodatkowo zostaną także zorganizowane zajęcia decoupage oraz zdobienia latawców, które będą następnie puszczane podczas Wielkiego Finału Puszczania Latawców o godzinie 16.00. Najmłodsi będą mogli także wziąć udział w Wielkiej Grze Planszowej, podczas której dzieci zamienią się w pionki i spacerując po kolejnych polach będą poznawały zasady segregacji odpadów i proekologiczne zachowania. Dodatkowo w Parku Ulricha zostanie zorganizowana gra terenowa, w czasie której będzie można zdobyć sprawności Eko-Ludka.

„Niezagospodarowane odpady to nadal poważny problem w Polsce. Mimo wielu pro-ekologicznych akcji i kampanii, nadal jest dużo do zrobienia w tym zakresie. Mam nadzieję, że organizowane przez nas wydarzenie przyczyni się do zwiększenia świadomości nt. segregacji odpadów i innych kwestii związanych z ochroną środowiska naturalnego. Oprócz zalet edukacyjnych, wydarzenie będzie także doskonałą okazją do zabawy dla całej rodziny!” – powiedziała Dagmara Pozowska, Centre Manager Centrum Handlowego Wola Park.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj