FASCYNUJĄCA PODRÓŻ W GŁĄB LUDZKIEGO CIAŁA

PROPOZYCJA WOLA PARK NA FERIE ZIMOWE – FASCYNUJĄCA PODRÓŻ W GŁĄB LUDZKIEGO CIAŁA

Interaktywny projekt edukacyjny „Było sobie życie” po raz pierwszy w Warszawie!

Było Sobie Życie w CH Wola Park_plakatW czasie warszawskich ferii zimowych, od 15 lutego do 2 marca 2014 r., w Centrum Handlowym Wola Park, w ramach projektu „Focus pobudza neurony – Było sobie życie”, zostanie stworzony interaktywny park naukowy dla dzieci. Odwiedzający będą mogli udać się w niezwykłą podróż do wnętrza ludzkiego organizmu i na własne oczy przekonać się, jak funkcjonują jego najważniejsze narządy. To kolejna odsłona projektu organizowanego przez magazyn popularnonaukowy „Focus”. W tym roku bazuje on na kultowych filmach „Było sobie życie”, które w ciekawy i prosty sposób przedstawiają funkcjonowanie naszego organizmu. Wydarzenie w CH Wola Park to premiera akcji w Warszawie.

Park naukowy znajdzie się na Placu Dworcowym na parterze centrum handlowego. Zajmie ok. 80 m kw. i będzie czynny od 10.00 do 21.00 od poniedziałku do soboty oraz od 10.00 do 20.00 w niedziele. Na terenie interaktywnej strefy, zgodnie z zasadą „nauka przez zabawę”, w przyjazny dla najmłodszych sposób, zostaną przedstawione najważniejsze zagadnienia współczesnej medycyny, biologii i genetyki. Do dyspozycji dzieci będą m.in. narządy wewnętrzne człowieka w skali makro, interaktywny model ludzkiego szkieletu, warsztaty DNA, specjalne laboratorium medyczne z mikroskopami optycznymi oraz centrum dowodzenia, czyli kino cyfrowe w kształcie ludzkiego mózgu. Na odwiedzających będą czekali animatorzy oraz eksperci, którzy w prosty sposób wyjaśnią nawet najtrudniejsze tematy. Dodatkową atrakcją będzie quiz wiedzy w formie koła fortuny, w którym do wygrania będą upominki z serii „Było sobie życie”. Wstęp na teren wystawy jest bezpłatny.

„Akcja oparta na filmach «Było sobie życie», które wielu rodziców pamięta ze swojego dzieciństwa, to niezwykły projekt, który rozbudza w dzieciach naukową ciekawość. Bardzo się cieszę, że to właśnie w CH Wola Park młodzi odkrywcy będą mogli w interesujący sposób spędzić czas, poszerzyć swoją wiedzę, a być może nawet znaleźć nowe pasje! Gorąco zachęcam wszystkich opiekunów z dziećmi do odwiedzania interaktywnej strefy – będzie to doskonały sposób na spędzenie zimowych ferii dla tych, którzy zostają w Warszawie. Nuda nam nie grozi!” – powiedziała Dagmara Pozowska, Centre Manager Centrum Handlowego Wola Park.

W ramach projektu będą także oferowane zajęcia dla przedszkoli i szkół, dla których zostaną przygotowane spotkania pod opieką animatorów dopasowane do ich poziomu wieku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj