Biżuteria – jak wybrać odpowiednią dla siebie?

bizuteriaBiżuteria stanowi idealne uzupełnienie niemal każdej stylizacji – począwszy od ubiorów noszonych na co dzień aż po bardzo wytworne kreacje wieczorowe. By jednak dobrze spełniała ona swoją rolę dekoracyjną, trzeba wiedzieć, w jaki sposób komponować ją z ubiorem.

Bardzo duże znaczenie przy wyborze odpowiedniej biżuterii ma to, na jaką okazję planujemy ją założyć i do czego. Inaczej postąpimy, chcąc dobrać odpowiedni zestaw do sukni wieczorowej, a inaczej, komponując stylizację na imprezę czy też spotkanie ze znajomymi.

Stylizacje wieczorowe

Do stylizacji wieczorowych najlepiej dopasować biżuterię wykonaną ze srebra lub złota – powinna mieć elegancki i wytworny charakter. Jeśli możemy pozwolić sobie na zakup czegoś z kamieniami szlachetnymi, będzie to doskonały wybór.

Biżuteria do biura

Do biura biżuterię ograniczmy jedynie do dyskretnego minimum. Delikatny naszyjnik, pierścionek i bransoletka będą wystarczającą ozdobą. Jeśli zaś chodzi o kolczyki, stawiajmy przede wszystkim na te niewielkie – unikajmy wiszących i zbyt ozdobnych.

Biżuteria na co dzień

W stroju casualowym czy imprezowym wybrać możemy bardziej wyróżniającą się biżuterię. Bez obaw skorzystać możemy także z tej wykonanej z plastiku lub włóczki – ostatnio bardzo modnej.

Ciekawym sposobem na dobranie właściwej biżuterii do stroju jest stworzenie własnej stylizacji spośród dostępnych produktów serwisu SetStyle.pl. Znaleźć można tam wiele ozdób biżuteryjnych ze sklepów internetowych, które można następnie szybko zestawić z wybranym ubiorem.

Decydując o tym, czy stylizacja jest odpowiednia zaś, należy pamiętać, że harmonia jest podstawą. Zbyt duża ilość biżuterii będzie obciążała strój – szczególnie, jeśli sam w sobie posiada on wiele zdobień. Czasem więcej znaczy mniej.