Relacja z konferencji „Neauvia Organic” – pierwszych na świecie organicznych wypełniaczy tkankowych

22 stycznia w budynku nowej siedziby firmy ITP S.A., przy Domaniewskiej 37 w Warszawie, odbyła się konferencja prasowa poświęcona wprowadzeniu na polski rynek rewolucyjnej i wyjątkowo bezpiecznej linii organicznych wypełniaczy tkankowych Neauvia Organic. O specyfice produktów z tej linii opowiedzieli prelegenci – specjaliści zaangażowani w stworzenie marki: dr Carmelo Protopapa i dr Barbara Jerschina. Spotkanie poprowadził Arthur Byra z departamentu badawczo-rozwojowego ICONMED firmy ITP S.A. – organizatora konferencji.

Wprowadzenia w tematykę konferencji dokonał Arthur Byra, który opowiedział o działalności ICONMED. Zapoznał słuchaczy z sytuacją na światowym rynku wypełniaczy, opisując najczęściej używane rozwiązania. Przedstawił trzy innowacyjne cechy Neauvii w porównaniu do innych wypełniaczy: usieciowanie najnowszym polimerem PEG, nowatorska domieszka hydroksyapatytu wapnia i kwas hialuronowy z bakterii nowego typu Bacillus subtilis. Wystąpieniu Arthura Byry towarzyszyła degustacja osobliwej w smaku, acz niesamowicie zdrowej, niemodyfikowanej genetycznie fasolki sojowej natto – tradycyjnego japońskiego przysmaku, do fermentacji którego używana jest właśnie bakteria Bacillus subtilis. Jej zastosowanie przy pozyskiwaniu kwasu hialuronowego sprawia, że otrzymuje się wyjątkowo czysty produkt.

Gościem specjalnym konferencji był włoski doktor Carmelo Protopapa, współtwórca linii produktów Neauvia, który jako pierwszy użył PEG do usieciowania kwasu hialuronowego i opatentował tę metodę. Opowiedział zebranym dziennikarzom krótką historię powstania wypełniaczy Neauvia, przybliżając zarówno powody, jak i proces tworzenia pierwszych na świecie organicznych wypełniaczy. Zaznaczył, że jest to jedyny organiczny preparat na rynku, którego charakteryzuje duże bezpieczeństwo potwierdzone 3-letnimi badaniami przed wprowadzeniem marki na rynek światowy.

Dr Barbara Jerschina, ekspert Neauvia na rynku polskim, przedstawiła całą gamę produktów marki, demonstrując efekty zabiegów na fotografiach pacjentów i opowiadając o swoim doświadczeniu w przeprowadzaniu zabiegów z użyciem tych produktów. Podkreśliła, że coraz więcej kobiet korzysta z produktów bazujących na kwasie hialuronowym, aby pielęgnować skórę – nie tylko na twarzy ale na całym ciele. Dzięki Neauvii takie kuracje są bardziej bezpieczne, efekty utrzymują się długo, a ewentualne ślady znikają błyskawicznie.

Konferencję zwieńczyła ożywiona dyskusja dziennikarzy z prelegentami, a po części ogólnej rozmowy przeniosły się w kuluary.

Prelegenci konferencji „Neauvia”:

Dr Barbara Jerschina
Dr Barbara Jerschina

Dr Barbara Jerschina – Ekspert Medycyny Estetycznej i Przeciwstarzeniowej (Antiaging).

Odbyła wiele szkoleń pod okiem wybitnych specjalistów krajowych i zagranicznych – dr Hevre Raspaldo, Sandrin Saboin, dr Mauritio de Maio, dr Thierry Hertoghe, Romulo Mene, dr Mielechowa, dr Ambroziaka i innych.

Ekspert w dziedzinie odchudzania. Autorka Programu „Pożegnanie z Nadwagą” prowadzonego w Centrach Medycznych LUX MED. Członek:

– Lekarskich Towarzystw Krajowych, Europejskich i Światowych Medycyny Estetycznej i Przeciwstarzeniowej,

– Polskiego, Europejskiego i Światowego Towarzystwa Badań nad Otyłością,

– Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Czynnie uczestniczy w zjazdach i szkoleniach organizowanych przez Towarzystwa Międzynarodowe i Krajowe. Posiada liczne certyfikaty świadczące o nabytych umiejętnościach. Posiada dużą wiedzę i doświadczenie, a także wybitne zdolności manualne oraz rzadko spotykaną umiejętność całościowego spojrzenia na pacjenta – poprowadzenia prawidłowej diagnostyki i zaplanowania skutecznego procesu leczenia, którego efektem jest istotne odmłodzenie wyglądu i zwiększenie sił witalnych. Szczególna jej umiejętność to metamorfozy, czyli zaplanowanie kompleksowego programu zabiegów i leczenia ogólnego, po którym pacjenci wyglądają naturalnie młodziej, subtelniej, następuje złagodzenie rysów twarzy, istotna poprawa jakości skóry, ustąpienie smutku i zmęczenia z twarzy.

Dr Carmelo Protopapa
Dr Carmelo Protopapa

Dr Carmelo Protopapa

Posiada tytuł lekarza medycyny i chirurgii – studia ukończył na Uniwersytecie w Modenie w zakładzie chirurgii plastycznej. Ponadto jest w trakcie poszerzania wiedzy nt. nowych technologii i wykorzystania chemii molekularnej na Politechnice w Mediolanie. Aktualnie związany zawodowo z włoską firmą EUmaterials, produkującą i dostarczającą wysokiej jakości materiały biomedyczne.

Autor patentów:

– „Realizacja nowych procesów produkcyjnych do tworzenia polimerów akrylowych i ich pochodnych”,

– „Realizacja polimerów polimido-alkoholowych i ich pochodnych przez pierwotne procesy produkcyjne”.

Arthur Byra
Arthur Byra

Arthur Byra

Ukończył studia na renomowanym uniwersytecie w Lund (Szwecja). Od wielu lat związany jest z medycyną estetyczną. Do ICONMED wnosi międzynarodowe doświadczenie w budowaniu świadomości marki i odpowiada za realizację innowacyjnych technologicznie produktów. Współtworzył Neauvię – najnowszą markę ICONMED, pierwszy na świecie innowacyjny organiczny wypełniacz.

Wcześniej pracował dla tak znanych brandów medycyny estetycznej, jak Esthelis firmy Anteis, dla firmy PromoItalia, jak również był współtwórcą marki Princess firmy Croma Pharma. Uczestniczył w bardzo wielu międzynarodowych kongresach i zjazdach dotyczących medycyny estetycznej na całym świecie.

1 KOMENTARZ

  1. Produkt idealny, jestem pod wrazeniam ze mozna zrobic wypelniacze calkowicie bezpiecznie i zdrowe , skoro dbam o siebie to rowniez o zdrowie! Rewelacja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj