Co warto wiedzieć o depilacji podczas menstruacji?

zabieg depilacji woskiem_TFWMiesiączka to dla wielu kobiet niełatwe dni. Towarzyszące jej czasami bóle, rozdrażnienie, czy poczucie dyskomfortu sprawiają, że w tym czasie wiele z nas rezygnuje z aktywności fizycznej oraz profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Są jednak zabiegi kosmetyczne, z których nie musimy rezygnować z powodu menstruacji. Bez obaw w tym czasie można poddać się depilacji woskiem.

Depilacja woskiem polega na wyrywaniu włosków wraz z cebulkami. Pozwala utrzymać efekt idealnej gładkości na skórze do czterech tygodni. Zabieg jest szybki i bezinwazyjny. Nie ma także żadnych przeciwskazań do woskowania podczas miesiączki. W wyspecjalizowanych salonach Time for Wax można wykonać profesjonalny, ekspresowy i z zachowaniem najwyższych standardów higieny zabieg. Przygotowując się do depilacji podczas menstruacji warto jednak pamiętać o kilku kwestiach.

W trakcie miesiączki i tuż przed nią zwiększa się wrażliwość na ból. Kobiety, które cechują się niewielką  tolerancją na ból, powinny uwzględnić swój cykl menstruacyjny przy planowaniu zabiegu depilacji woskiem. W takich przypadkach najlepiej zdecydować się na woskowanie w połowie cyklu menstruacyjnego. W tym czasie odczuwany dyskomfort będzie wyraźnie mniejszy. Wówczas skóra jest także w lepszej kondycji.

Podczas okresu można także depilować okolice intymne. Należy pamiętać jedynie, by podczas zabiegu depilacji bikini zabezpieczyć się przy pomocy tamponu, a także zwrócić szczególną uwagę na higienę okolic intymnych przed zabiegiem i tuż po nim.

W studio Time for Wax zabiegi wykonuje się przy użyciu gorącego wosku w dwóch odmianach: klasycznego wosku paskowego oraz autorskiego wosku Magic Wax. Jest on oparty na bazie naturalnych składników, w tym wosku pszczelego. Magic Wax przykleja się bezpośrednio do włosków, a nie do skóry. Dzięki temu dyskomfort odczuwany podczas zabiegu jest zdecydowanie mniejszy niż przy tradycyjnej jego odmianie. Jego aplikacja na ciało jest bardzo przyjemna i przypomina delikatny ciepły masaż. Podczas miesiączki, by zminimalizować nieprzyjemne uczucie, warto zdecydować się właśnie na zabieg przy użyciu tej bezbolesnej odmiany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj