Co warto wiedzieć o depilacji podczas menstruacji?

zabieg depilacji woskiem_TFWMiesiączka to dla wielu kobiet niełatwe dni. Towarzyszące jej czasami bóle, rozdrażnienie, czy poczucie dyskomfortu sprawiają, że w tym czasie wiele z nas rezygnuje z aktywności fizycznej oraz profesjonalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Są jednak zabiegi kosmetyczne, z których nie musimy rezygnować z powodu menstruacji. Bez obaw w tym czasie można poddać się depilacji woskiem.

Depilacja woskiem polega na wyrywaniu włosków wraz z cebulkami. Pozwala utrzymać efekt idealnej gładkości na skórze do czterech tygodni. Zabieg jest szybki i bezinwazyjny. Nie ma także żadnych przeciwskazań do woskowania podczas miesiączki. W wyspecjalizowanych salonach Time for Wax można wykonać profesjonalny, ekspresowy i z zachowaniem najwyższych standardów higieny zabieg. Przygotowując się do depilacji podczas menstruacji warto jednak pamiętać o kilku kwestiach.

W trakcie miesiączki i tuż przed nią zwiększa się wrażliwość na ból. Kobiety, które cechują się niewielką  tolerancją na ból, powinny uwzględnić swój cykl menstruacyjny przy planowaniu zabiegu depilacji woskiem. W takich przypadkach najlepiej zdecydować się na woskowanie w połowie cyklu menstruacyjnego. W tym czasie odczuwany dyskomfort będzie wyraźnie mniejszy. Wówczas skóra jest także w lepszej kondycji.

Podczas okresu można także depilować okolice intymne. Należy pamiętać jedynie, by podczas zabiegu depilacji bikini zabezpieczyć się przy pomocy tamponu, a także zwrócić szczególną uwagę na higienę okolic intymnych przed zabiegiem i tuż po nim.

W studio Time for Wax zabiegi wykonuje się przy użyciu gorącego wosku w dwóch odmianach: klasycznego wosku paskowego oraz autorskiego wosku Magic Wax. Jest on oparty na bazie naturalnych składników, w tym wosku pszczelego. Magic Wax przykleja się bezpośrednio do włosków, a nie do skóry. Dzięki temu dyskomfort odczuwany podczas zabiegu jest zdecydowanie mniejszy niż przy tradycyjnej jego odmianie. Jego aplikacja na ciało jest bardzo przyjemna i przypomina delikatny ciepły masaż. Podczas miesiączki, by zminimalizować nieprzyjemne uczucie, warto zdecydować się właśnie na zabieg przy użyciu tej bezbolesnej odmiany.