Midia InkPhone: smartfon dla bibliofili i podróżników

Arta Tech wprowadza nowość na rynku smartfonów – telefon mobilny z ekranem opartym na technologii E Ink.

EinkPhone_smallArta Tech, europejski dystrybutor czytników Boox i urządzeń multimedialnych Midia firmy Onyx, rozpoczyna produkcję nowego modelu telefonu mobilnego – smartfonu z ekranem opartym na technologii E Ink, znanej z czytników książek elektronicznych. Midia InkPhone to produkt skierowany przede wszystkim do miłośników literatury i podróżników.

”Z Midia InkPhone możemy zapomnieć o problemie słabej baterii, będącej największą bolączką nowoczesnych smartfonów. Zastosowanie technologii papieru elektronicznego sprawia, że Midia InkPhone zapewnia kilka tygodni nieprzerwanej pracy po jednym ładowaniu oraz doskonałą wyrazistość ekranu w każdych warunkach oświetlenia. Nie może się tym pochwalić żadne urządzenie z ekranem LCD” – powiedział Paweł Horbaczewski, prezes i właściciel firmy Arta Tech. – “Dzięki temu jest to świetny produkt  dla bibliofili i osób spędzających wiele czasu w podróży.”

Urządzenie łączy zalety technologii E Ink z podstawowymi funkcjami współczesnych smartfonów. Ekran o wielkości 4,3 cala i rozdzielczości HD doskonale imituje drukowaną czcionkę i nie męczy wzroku w takim stopniu jak wyświetlacze LCD. E Ink zapewnia wysoką ostrość i jakość obrazu niezależnie od kąta patrzenia i nie traci wyrazistości w pełnym słońcu. Ze względu na wyeliminowanie świecącego i migotającego ekranu, może też być stosowany przez osoby z problemami zdrowotnymi -nie powoduje ryzyka wystąpienia ataków epilepsji.

Oparty na technologii papieru elektronicznego, telefon świetnie nadaje się do czytania książek elektronicznych, przeglądania e-prasy lub kanałów RSS. Ekran E Ink zdecydowanie zwiększa długość pracy urządzenia – Midia InkPhone zapewnia ponad dwa tygodnie ciągłej pracy przy normalnym, codziennym użytkowaniu. Doświetlenie w technologii Front Light ułatwia posługiwanie się telefonem w ciemności.

Niezależnie od funkcji e-czytnika smartfon E Ink zapewni użytkownikom wszystkie opcje telefonu mobilnego: książkę adresową, szybkie wybieranie numerów, wysyłanie smsów itp. Ze względu na ograniczenia zastosowanej technologii papieru elektronicznego nie obsługuje jedynie multimediów takich jak gry 3D lub firmy. Telefon działa w systemie Android, wspiera również aplikacje z Google Play.

Produkt będzie dostępny na polskim rynku jeszcze przed końcem b.r.

Informacje o Arta Tech

Firma Arta Tech jest dostawcą innowacyjnych rozwiązań bazujących na technologii papieru elektronicznego (E Ink) oraz oficjalnym dystrybutorem czytników e-booków Boox firmy Onyx. Firma tworzy narzędzia oraz platformy do internetowej dystrybucji treści elektronicznych, takie jak witryna BOOXsource.com, zawierająca ofertę elektronicznych książek, czytników oraz akcesoriów. Arta Tech prowadzi również autoryzowany serwis produktów Onyx.

Firma zajęła trzecie miejsce w programie Stowarzyszenia Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości „Parkowe Orły 2013” oraz zdobyła w ciągu dwóch ostatnich lat tytuł Mikroprzedsiębiorcy Roku w konkursie organizowanym przez Fundację Kronenberga. Bierze udział w targach książki w Polsce i na świecie, była również obecna na targach CeBIT jako gość Ministerstwa Gospodarki.