Będę Mamą – specjalny program Wellness w Manor House SPA dla kobiet w ciąży

MH_SPA_Bede_Mama_Program_Wellness&SPA_dla_kobiet_w_ciazy (2)Ciąża to wyjątkowy stan w życiu kobiety. Dla większości pań to jedne z piękniejszych miesięcy w życiu. Oczekiwanie na narodziny dziecka możemy umilić sobie nie tylko odpoczywając w zaciszu domowym. Aby zażyć relaksu w pełni, ukoić często obolałe nogi i kręgosłup, warto spędzić trzy magiczne dni w Manor House SPA Pałac Odrowążów. Przygotowano tu specjalny program Wellness dla kobiet w ciąży – Będę Mamą.

Wiele pań ostatnie tygodnie oczekiwań na dziecko spędza na zakupach, planowaniu i przygotowywaniu domu oraz całego najbliższego otoczenia na przyjęcie nowego członka rodziny. Ważne, aby nie zapominać wówczas o kobiecym wdzięku, życiu towarzyskim, a szczególnie własnym zdrowiu i dbaniu o siebie.

Relaks w SPA

Pobyt w SPA podczas ciąży to wspaniały pomysł, dzięki któremu każda przyszła mama poczuje się piękna i zadbana. Podczas przygotowanego specjalnie dla kobiet w ciąży, programu Wellness w Manor House SPA, każda z ciężarnych pań będzie mogła pod okiem fachowców zadbać zarówno o swoje ciało, jak i psychikę. Obie te sfery są niezmiernie ważne, zarówno dla kobiet, jak i dziecka.

Pobyt SPA „Będę Mamą” trwa 3 dni i zapewnia paniom 2 noclegi ze śniadaniami, obiadami i kolacjami, a także specjalnymi dodatkami w postaci świeżo wyciskanych soków z owoców oraz elementami kuchni wellness. O przyszłe mamy Manor House SPA dba na każdym kroku, dlatego w pokojach czekają patery z owocami, barek herbaciany, a także sprzęty relaksacyjne, takie jak masażery głowy, dłoni, stóp. Na łóżkach leżą poduszki wypełnione łuską gryczaną, aby sen był w pełni satysfakcjonujący, a w łazienkach są głębokie wygodne wanny. W zależności od zakwaterowania – w Termach Zamkowych nad Stajnią Platera w pokojach są wanny Ofuro, natomiast w Pałacu Odrowążów wygodne, szerokie i głębokie wanny. Panie mogą korzystać z wszelkich dodatków czekających w pokojach – balsamów do ciała, soli do kąpieli, lamp jonizujących, a także z rytualnych kąpieli w perłowych solach.

Ponadto, dla ukojenia mięśni nóg, rąk i pleców, można skorzystać z szeregu zabiegów takich jak:

 • Aromaterapeutyczny relaksacyjny masaż karku z barkami w pozycji siedzącej
 • Masaż tybetańskimi misami dźwiękowymi wykonywany w pozycji leżącej, dźwięk mis relaksuje, odpręża i wycisza
 • „Vitamina” – owocowy zabieg na twarz, szyję i dekolt marki Isabelle Lancray
 • Zabiegi na dłonie: nawilżająco-rozjaśniający „Dłonie Afrodyty” i nawilżająco-natłuszczający „Aksamitne Muśnięcie”
 • Zabieg na dłonie „Perłowa Maska” stosowany w pokoju gościa na czas snu
 • Zabieg na stopy: rozgrzewająco-oczyszczający i relaksujący Perłowy dotyk
 • Zabieg na stopy „Termalny Dotyk” stosowany w pokoju gościa na czas snu

Panie, które nie mają przeciwwskazań, aby zażywać dłuższych kąpieli w basenach, na pewno zadowolone będą z kąpieli w Basenie Ery Wodnika. Ten szczególny basen jako jedyny w Polsce wypełniony jest ożywioną woda Grandera, a także jonizowany jest jonami srebra. Dzięki temu woda w basenie jest zdrowa, ma właściwości lecznicze, bardzo pozytywnie wpływa na skórę i cały organizm. Nie ma w niej natomiast ani krzty chloru. Basen Ery Wodnika to miejsce, w którym czekają leżanki z gejzerami, masażery karku i pleców, a także jacuzzi usytuowane na podwyższeniu, wokół którego płynie „rwąca rzeka”.

– Kobiety w ciąży nie powinny nadmiernie się męczyć, także jeśli pojawi się nawet lekkie zmęczenie warto wyjść z wody i odpocząć na leżaku lub przejść do strefy Łaźni Rzymskich, gdzie czekają leżanki w Oranżerii lodowo-solnej. Panuje tu nieco niższa temperatura i można ukoić zmysły, wdychając sole morskie. Można także wypocząć w tepidarium, gdzie jest nieco wyższa temperatura, są tu podgrzewane ławy i słychać etniczną cichą muzykę – mówi Małgorzata Przydacka, manager Studia Odnowy Biologicznej Manor House SPA Pałac Odrowążów. – Każda z pań powinna przed zaplanowaniem wyjazdu do SPA skonsultować się ze swoim lekarzem, aby wydał konkretne zalecenia lub zaznaczył czy są przeciwwskazania do niektórych zabiegów – dodaje.

Haloterapia i muzykoterapia

Wspaniałym relaksem jest także Chata Solna, w której można odpocząć zażywając zabiegu Haloterapii – 40 minutowy zabieg daje takie efekty, jak 3 dni spędzone nad Morzem Bałtyckim. Dla pań, które preferują wyciszenie i relaks w pozycji leżącej, wspaniałym doznaniem może być muzykoterapia. Koncert na misy i gongi tybetańskie sprawia, że wibracje docierają do poziomu komórkowego każdego narządu. Ciało i umysł zostają poddane działaniu drgań i wibracji dźwięków wydobywanych z mis. Zabieg oczyszcza aurę, wyrównuje potencjał energetyczny i relaksuje.

Zabiegi Wellness dla przyszłych Mam

W Studio Odnowy Biologicznej Manor House SPA Pałac Odrowążów przyszłe mamy będą mogły skorzystać ze specjalnie dedykowanych zabiegów. Nie wszystkie zabiegi mogą być wykonywane podczas ciąży, dlatego manager Studia Odnowy, Pani Małgorzata Przydacka rekomenduje m.in.:

 • – zabiegi na twarz i dekolt na bazie glinki zielonej,
 • – masaże i zabiegi terapeutyczne w pozycji siedzącej lub bocznej: masaż tybetański misami dźwiękowymi, aromaterapeutyczno-relaksujący masaż świecą
 • – zabiegi na twarz szyję i dekolt Isabelle Lancray: Ilsa Pro Surmer – zabieg witalizujący, Vitamina – owocowa regeneracja skóry, Hydralgina ADN – zabieg z kawiorem
 • – kąpiele Ofuro SPA: Kąpiel Odżywcza – miodowo mleczna z cytrusami – dla kobiet w I i II trymestrze

Pobyt SPA podczas ciąży może okazać się wspaniałym doświadczeniem. Oprócz zdrowej diety, własnych technik relaksacyjnych, takich jak głębokie oddechy i ulubiona muzyka, warto skorzystać ze specjalnych zabiegów przygotowanych przez specjalistów. Koszt 3-dniowego pobytu „Będę Mamą” zaczyna się od 1270 zł, natomiast zabiegi Wellness dla przyszłych mam zaczynają się od 90 zł.