Dziesiątki opowieści w ośmiu modelach zamknięte

Każdy model ma swoją historię, a czasami nawet i więcej.  Są ze sobą pieczołowicie pozszywane i pospinane żabkami do firan, czasem zasznurowane, ale mimo to potrafią przemówić.  

Są spodnie z chusteczek do nosa pewnego dziadka z „Zawarcia” w Gorzowie, jest suknia pozszywana ze spódnic, które niegdyś wiele nocy przetańczyły, jest wreszcie i pierścionek z guzika znalezionego w Zielonej Gorze w kałuży przed szpitalem. Metalowy, pogięty, ale jak kolorowo zardzewiały! Po prostu rzeczy, których już nikt tak właściwie nie potrzebował…

Całość kolekcji jest zainspirowana światem zwierzęcym. To przez las do którego często chodzę. Ja – człowiek miasta ponownie naturze przywrócony.

Modele:

Lisica – długa czarna sukienka z trenem, wycięcie na plecach uwieńczone ząbkami do firan i zasznurowane. Na ramionach  modelki spoczywa ciężka stola z lisa. Wykonana z czterech dżersejowych prześcieradeł i licznych niechcianych t – shirtów.

modelka: Katarzyna Sajewiec

Sowa – asymetryczna kurteczka – budrysówka, tym razem w kształcie balona z  pęknięciami na ręce. Boki ozdabiają liczne piórka. Czapeczka wykonana na szydełku z pociętych na paski szarych spodni dresowych, farbowanych kawą i herbatą… z recyclingu również.

modelka: Katarzyna Sajewiec

Króliczka – bazę tego modelu stanowią dwie bluzy dresowe, poddane kompletnej dekonstrukcji oraz czapeczka z… przypadkowo sfilcowanego sweterka kaszmirowego…

modelka: Katarzyna Sajewiec

Wilczyca – kobieta – alfa,  ubrana w szary sukienko – płaszczyk z wyraźnie zaakcentowanymi ramionami. Wykonany został z przenicowanego dresu i wełnianych spodni. Ozdobę stanowią absolutne skrawki białego sztucznego futerka. Całości nadaje charakter drapieżna ozdoba głowy z morderczymi nitami.

modelka: Ewelina Płaza

Kruk – czarny gorset-kombinezon i dwuwarstwowa bluzka z organzy. Również i tu mocno rozbudowane ramiona wykończone czarnymi piórami i perłami.

modelka: Ewelina Płaza

Jelonka – spodnie z niskim krokiem wykonane z kraciastych chusteczek do nosa, reliktu z przeszłości… Asymetryczny sweterek ze starej zasłony mozolnie dziany na gigantycznych drutach a na głowie czapeczka – furażerka z torby na zakupy.

modelka: Anna Parzych

Kaczka – już niekochany więcej moherkowy sweterek w nowej inscenizacji wzbudzającej pożądanie. Spódnica z podwyższoną talią z sukienki biurowej mojej siostry, przerobionych spodni przyjaciółki i resztki skórki, która się nie wiadomo skąd wzięła na dnie jednego z kartonów z resztkami. Tył unoszony jest przez tiulową halkę z licznymi riuszkami z resztek firan. Na głowie daszek z wyraźnymi aspiracjami golfowymi…

modelka: Anna Parzych

Koziorożec – nonszalancko opadające na biodra spodnie. Dżinsowa góra odważnie połączona sznurowaniami z falbaniastym, zamaszystym dołem. Ten został wykonany z farbowanego prześcieradła. Liczne falbany przeszły obróbkę ogniem dzięki czemu uzyskały efekt cieniowania. Przerobiona czapeczka z daszkiem której zwieńczeniem są rogi koziorożca zadziornie wmontowane w logo Chanell.

model: Marcin Sawnor

Axis Renata WallaRenata Walla ( projektantka ) – jej miastem rodzinnym jest Gorzów Wlkp. Projektowanie ubioru studiowała na Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu. W 2003 zdobyła „Złotą Kredkę” na MTL w kategorii rysunku żurnalowego. Obecnie żyje i tworzy w Szwajcarii.

 

fotografie: Kamila Markiewicz-Lubańska/ fotografka.pl
fanpage na FB: facebook.com/Fotografkapl

make-up: Urszula Balińska/ balinska.pl
fanpage na FB: facebook.com/balinskapl

Related Images:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj