DZiK dla dzieci – Kiermasz mikołajkowy i warsztaty dla dzieci

DZIK DLA DZIECIJuż 1 grudnia willa na Mokotowie zamieni się w miejsce pełne najlepiej zaprojektowanych produktów dla dzieci. Nie zabraknie dobrych książek, pięknych zabawek i oryginalnych ubrań.

Wśród wystawców znajdziemy wiele niezależnych polskich firm, które zaprezentują szeroki wachlarz niebanalnych prezentów. Pojawią się również książki najlepszych, polskich wydawnictw dla dzieci, nie zabraknie audiobooków. Będzie duży wybór zabawek, poczynając od gier, zabawek z tektury do składania i malowania, a kończąc na własnoręcznie wykonywanych przytulankach. Przykładami innego rodzaju rękodzieła będą piórniki, apaszki, etui. Poduszki, poszewki, kolorowe i miłe do snu – to też ukaże się na kiermaszu! Fani mody znajdą coś dla siebie – unikalne i wygodne ubrania. Oprócz odzieży dla dzieci, pojawią się też wdzianka dla lalek. Znajdzie się również miejsce na słodkości, każde dziecko stworzy własną muffinkę.

Kiermaszowi towarzyszyć będzie bogaty program warsztatowy dla dzieci.

11:00 – 13:00 zapraszamy na warsztaty plastyczne „Zabawa z kropką”, podczas których poznamy książkę H. Tulleta „Naciśnij mnie”, a co więcej, stworzymy swoją własną książkę. Pobawimy się kolorami i zaszalejemy z kropeczkami. „Naciśnij mnie” to książka, którą trzeba przekręcać, na którą trzeba dmuchać, której trzeba klaskać… Interaktywna, niezapomniana, zachęca dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy i nauki. Niezwykłe przygody kolorowych kropek rozbudzą wyobraźnię każdego czytelnika!

13:00 – 15:00 zapraszamy na zajęcia „Gwiazdkowanie z LAMALĄ”, podczas których dzieci uszyją ozdoby choinkowe i zrobią z materiału bombki. Stworzone podczas warsztatów zabawki będzie można zabrać do domu i ozdobić nimi choinkę!

15:30 – 17:30 odbędą się warsztaty plastyczno-teatralne „Rolka i Kapsel fotografują Świętego Mikołaja”. Zajęcia prowadzi Agata Życzkowska, aktorka, producentka i animatorka kultury. Podczas warsztatów Rolka i Kapsel – kukiełkowe postaci stworzone z elementów recyklingowych, opowiadają o fotografii, pokazują kiedy zdjęcie może być zabawne, kiedy romantyczne, a przede wszystkim polują na zrobienie zdjęcia Świętego Mikołaja. Dzieci bawią się w robienie zdjęć, a następnie wykonują ramkę, w którą będą mogły włożyć rodzinne zdjęcie z Wigilii i Świąt Bożego Narodzenia. Warsztaty organizuje Fundacji Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’.

Gdy dzieci będą bawić się podczas warsztatów, rodzice znajdą czas, aby wybrać najciekawszy prezent pod choinkę dla swojej pociechy.

DZiK zapewni przepyszne jedzenie, zarówno dla tych najmłodszych jak i trochę starszych.

Lista wystawców: Berton, Buktole, Flawless, Lalanka, Lamala, Lasse i Bosse, Leolandia, Margoletka, Oja, Smoczek, Muffinkowo, White Rabbit, Wydawnictwo BUKA – radość słuchania, Wydawnictwo Zakamarki, Zielonaludka.

Zapraszamy serdecznie!

Dom Zabawy i Kultury DZiK

NIEDZIELA 01.12.2013, 11:00 – 19:00, ul. Belwederska 44a

WSTĘP WOLNY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj