camel active wdraża nowy koncept sklepowy

Polskie sklepy międzynarodowej sieci handlowej camel active zmieniają wygląd. To efekt globalnej zmiany visual merchandisingu marki. Nowa koncepcja aranżacji salonów „Roadside” ma lepiej oddawać ducha kampanii marketingowych brandu oraz silniej działać na sferę emocji konsumenta.

– W kampanie camel active zawsze są wpisane historie podróżników, którzy przemierzają bezdroża świata, odkrywając inne kultury. Odwiedzane kraje to np. Boliwia, Mongolia, czy Malawi. Wrażenia i inspiracje płynące z tych podróży zostały oddane przez nowy wystrój sklepów. Osiągnięto to, dzięki zastosowaniu odpowiednich modułów ekspozycji towaru i materiałów – mówi dyrektor działu sprzedaży detalicznej camel active, Mark Schäfer.

W ścisłej współpracy z konsultantami firmy Hachmeister & Partner zostały zdefiniowane formaty przestrzeni produktowej i opracowane moduły ekspozycyjne w oparciu o visual merchandising, który umożliwia pomieszczenie większej liczby artykułów bez uszczerbku dla „odczucia stylu życia”. Umeblowanie, nawigacja po produktach oraz visual merchandising są wzajemnie powiązane. – To tłumaczy dlaczego nowy koncept „Roadside” to znacznie więcej niż tylko nowa odsłona layoutu przestrzeni sprzedażowej camel active,” podsumowuje Mark Schäfer.

Celem nowego visual merchandisingu jest wprowadzenie do sklepów ducha przygody, podróżniczego stylu życia, a także emocji. W świat marki będą wprowadzały konsumentów na przykład motywy kampanii na tylnych ścianach ekspozytorów, które oddziałują przy okazji na percepcję odległości. Co więcej, punkty sprzedaży zostaną wyposażone w moduł wystawowy z wyświetlaczem „Roadside TV”, na którym będą pokazywane relacje z podróży. Dzięki temu, klienci mogą obejrzeć najnowszy film wizerunkowy camel active bezpośrednio na terenie sklepu.

Koncept camel active Roadside:

Projekt: Halfmann+Mennickheim, Kolonia

Visual merchandising i wdrożenie: Vizona, Weil am Rhein

Obecnie sieć salonów camel active w Polsce obejmuje pięć placówek. Znajdują się one w następujących centrach handlowych: Blue City w Warszawie, Manufaktura w Łodzi, Galeria Bałtycka w Gdańsku, Galeria Krakowska i Silesia City Center w Katowicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj