Pokaz kolekcji marki Midori na sezon jesień-zima 2013/2014

15 listopada 2013 roku w klubie „Enklawa” miał miejsce pokaz jesienno-zimowej kolekcji marki Midori.

Midori to młoda polska marka, funkcjonuje na naszym rynku odzieżowym od 2006 roku. Swoje propozycje kieruje do kobiet – aktywnych, eleganckich i lubiących podkreślać swoją kobiecość. Twórczyniami marki są dwie siostry. Pracują zgodnie z założeniem, że kolekcje spod szyldu Midori muszą składać się z propozycji, które chciałyby nosić same. Jeżeli któryś z projektów nie spodoba się siostrom, nie wchodzi do kolekcji. Celem Midori jest wzbogacanie oferty naszego rynku modowego o odzież, która: wyprodukowana jest z materiałów bardzo wysokiej jakości, charakteryzuje się perfekcyjnym wykonaniem i wykończeniem, nawiązuje do modowych trendów aktualnego sezonu, a przy tym jest dostępna w rozsądnych cenach. Wysoka jakość, perfekcja wykonania, modne wzory, rozsądne ceny – to cechy charakterystyczne ubrań Midori. Kolejne kolekcje marki konsekwentnie utrzymane są w stylistyce niewymuszonej, młodzieżowej elegancji. Oferowane wzory hołdują klasyce. W każdej kolekcji dominują sukienki i tuniki: proste, trapezowe lub w kształcie klepsydry, z przyjemnych materiałów, w bogatej palecie barw. W zależności od sezonu, oferty wzbogacane są o płaszcze, kamizelki, przewiewne topy czy szorty.

Kolekcja Midori na jesień i zimę 2013/2014 dzieli się na dwie linie: czarno-białą i kolorową. W pierwszej sięgnięto po klasyczny wzór szachownicy, pasy, a także modne w tym sezonie wzory pepitki i tzw. kurzej stopki. Propozycje linii kolorowej utrzymane są w wyrazistej palecie kolorów. Dominują barwy: amarantowa, miodowa, chabrowa i limonkowa. W obydwu liniach wykorzystano dodatki z ekologicznej skóry, dekoracyjne ekspresy oraz nity. Gładkim tkaninom, zestawianym niekiedy w minimalistyczne, geometryczne patchworki, towarzyszą paski, kwiatowe printy i ciekawe perforacje. Jesienno-zimowe wzory Midori to przede wszystkim romantyczne, proste i ultra kobiece sukienki, podkreślające atuty sylwetki. W ofercie znajdziemy zarówno ponadczasowe trapezowe sukienki w stylu Twiggy Lawson, jak i bardziej powściągliwe, taliowane propozycje do pracy. Zwolenniczkom unisexu Midori proponuje klasyczne rurki, cygaretki i garnitury w najmodniejszych tego sezonu barwach.

Propozycjom marki Midori na wybiegu towarzyszyły buty niemieckiej marki Caprice. Podczas pokazu Zaprezentowano wybrane modele z bardzo rozbudowanej jesienno-zimoej kolekcji marki, między innymi klasyczne oficerki oraz sztyblety.

Modelki zaprezentowały też skórzane torebki marki Boca, futrzane czapki marki Avanti Konieczko oraz okulary Kiss and Kill, dystrybuowane w Polsce przez firmę Optimex.