Kreatywna współpraca SWATCH I MIKI

KUKULAKUKI - 530 zł KUKULAKUKU - 210 złSwatch i gwiazda muzyki pop Mika stworzyli najnowsze zegarki z serii Swatch Art Special: KUKULAKUKI (GZ287S) i KUKULAKUKU (SUOZ171). Piosenkarz dołączył do licznej grupy malarzy, rzeźbiarzy, artystów sztuki wideo, filmowców, muzyków, fotografów, projektantów i artystów konceptualnych, w której znajdują się między innymi Keith Haring, Kiki Picasso, Fafi, Rankin, Jean-Michel Othoniel, Moby a teraz Mika. Artyści ci pracują ze Swatch, tworząc „sztukę na nadgarstek”.

Mika, podobnie jak Swatch, skończył w tym roku 30 lat. Artysta urodził się w Bejrucie, lecz wychował w Paryżu i Londynie. Mika i Swatch wierzą w kreatywną różnorodność, która przemawia do odbiorców na całym świecie. Nowe zegarki Swatch Art Special zaprojektowali Mika i jego siostra Yasmine, którzy od dziesięciu lat zajmują się tworzeniem wyrobów artystycznych i projektowaniem. Przez ostatnie 12 miesięcy pracowali w londyńskim studio nad projektem Swatch, który był dla nich priorytetem.

Mika opracował dwa projekty. Oba przedstawiają zegarek jako przedmiot totemiczny. Artysta zawsze zaczyna pracę od tworzenia historii. Dla tego projektu wymyślił słup/zegarek totemiczny, który pojawia się na nieznanej planecie. Jej mieszkańcy są początkowo zdezorientowani, potem przerażeni obcym przedmiotem, a na koniec zaczynają go czcić. Kiedy totem nie daje im tego, czego chcą, rąbią go na kawałki, a ze słupa zostaje jedynie zegarek.

Zegarki Miki charakteryzują się prostym i wyrazistym wzorem na pasku, a na tarczy wizerunkiem, który nawiązuje do tradycyjnej, afrykańskiej maski plemiennej.

– Wzory stanowią mieszankę elementów, które można dostrzec w plemiennych motywach w Tunezji, Maroko, innych krajach afrykańskich oraz w Oceanii – mówi Mika. – Głowy masek plemiennych powstały na bazie różnych źródeł. Trudno określić, czym dokładnie są, jednak nie jest to ważne, ponieważ spełniają tę samą funkcję: wzbudzają ciekawość i podziw. To był nasz główny zamysł. Chcieliśmy, aby projekt był nieco mistyczny.

Motyw ten znajduje odzwierciadlenie w wyjątkowym opakowaniu edycji limitowanej zegarka KUKULAKUKI.

– Dzięki temu – mówi Mika – nie jest to kolejny zegarek wykonany z syntetycznego materiału. Maska sprawia, że pudełko zamiast zwykłego opakowania zmienia się w przedmiot, który intryguje.

Mika współpracował ze specjalistami Swatch również podczas tworzenia aplikacji Swatch AR’T, aplikacji „rozszerzonej rzeczywistości”, aby uwidocznić mit, który leży u podstaw jego projektu. Aplikacja kilka razy dziennie wyświetla ducha maski, ukazując nowe, niezwykłe perspektywy. Jest ona dostępna na całym świecie i można ją pobrać z iOS App Store oraz Android Market. Więcej informacji na: www.swatch.com/mika.

Mika z dużym entuzjazmem opowiada o przygodzie ze Swatch: – Nie jestem z wykształcenia projektantem, dlatego takie projekty sprawiają mi dużo radości i dlatego uwielbiam współpracować z innymi. Praca nad zegarkami była cudownym przeżyciem, ponieważ dla mnie proces projektowania jest dokładnie taki sam, jak tworzenia muzyki. Nie widzę między nimi żadnej różnicy.

GZ287S KUKULAKUKI

Model: Gent

Tarcza: kolorowe nadruki

Koperta: solidne matowe tworzywo sztuczne w niebieskim kolorze

Pasek: czerwony silikon z kolorowymi nadrukami na wierzchu i od środka

Limitowana edycja, zegarek dostępny w liczbie 999 sztuk.

Sugerowana cena:530 zł

SUOZ171 KUKULAKUKU

Model: New Gent

Tarcza: kolorowe nadruki

Koperta: solidne matowe tworzywo sztuczne w granatowym kolorze

Pasek: niebieski silikon z kolorowymi nadrukami na wierzchu i od środka

Sugerowana cena:210 zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj