Sony pomaga odkryć możliwości pracy w technologii 4K – Camerimage 2013

PMW-F5 PMW-F55Camerimage czyli Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych już po raz 21. doceni znaczenie i wkład operatorów jako artystów, od których zależy kształt obrazu filmowego.

Jeden ze sponsorów Festiwalu – Sony – w dniach 16-23 listopada w Bydgoszczy przybliży technologię 4K. Sony CineAlta pomoże odkryć możliwości jakie niesie ze sobą praca w technologii 4K proponując serię pokazów specjalnych i seminariów. Imprezy odbędą się w Centrum Festiwalowym w Operze Nova. Będzie to okazja do rozmowy z ekspertami nie tylko o rozwoju technologii cyfrowej, ale także o nowo powstałym Digital Motion Picture Centre Europe oraz nowościach dotyczących kamer Sony CineAlta: F65, F55 oraz F5.

21. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych CAMERIMAGE odbywa się w Bydgoszczy w dniach 16-23 listopada 2013 r.

„Niekwestionowana ranga Camerimage jako największego festiwalu doceniającego sztukę operatorską sprawia, że nie może na nim zabraknąć liczących się producentów sprzętu oraz prezentacji najnowszych osiągnięć w dziedzinie technologii cyfrowej – mówi Marcin Tkaczyk kierownik sprzedaży Sony Professional Solutions Europe oddział w Polsce – Zapraszamy na pokazy filmów nakręconych kamerą Sony F55 CineAlta Super 35mm, które zapowiedzą autorzy zdjęć, a także na seminaria podczas których chcemy porozmawiać na temat sztuki operatorskiej.”

Podczas CAMERIMAGE odbędzie się seria pokazów specjalnych filmów, które powstały przy użyciu kamery Sony F55 CineAlta Super 35mm. Pokazy będą poprzedzone zapowiedziami autorów zdjęć.

Poniedziałek, 18.11, 17.45-18.30

Earth Air Fire Water

Nakręcony przy pomocy F55 przez operatora Steve’a Lawesa

Wtorek, 19.11, 16.30-17.15

Prezentacja i pokaz filmu o 22.45

Wicked Blood

Pierwszy na świecie film fabularny zrealizowany przy użyciu 4K F55

przez operatora Gregga Easterbrooka.

Środa, 20.11, 17.00-17.45pm

Diagnostic

Nakręcony przy pomocy 4K F55 przez operatora Philippe’a Brelota

Seminaria będą okazją do rozmowy o pracy w technologii cyfrowej oraz przyszłości sztuki operatorskiej:

Wtorek, 19.11, 17.30-19.00

„Kamery cyfrowe, kreatywny przepływ pracy”

Organizatorzy:

Roberto Schaefer, ASC, AIC

Philippe Ros, AFC

Madelyn Most, autorka zdjęć

Gospodarzem jest Sony Digital Motion Picture Centre Europe

Środa, 20.11, 19.30-21.00

„Sztuka operatorska w sieci”, prowadzenie Philip Bloom

————————————————————————————————————————-

Sony oferuje zintegrowany świat rozrywki łączący elektronikę użytkową, rozwiązania mobilne, muzyki, filmy, gry i rozrywkę sieciową, zajmując pozycję jednej z czołowych marek konsumenckich na świecie.

Sony jest producentem innowacyjnego sprzętu audio, wideo, telekomunikacyjnego i informatycznego przeznaczonego na rynek masowy i dla odbiorców profesjonalnych. Firma oferuje m.in. projektory instalacyjne, projektory do kina domowego, a także urządzenia dedykowane dla biznesu i sektora edukacyjnego.

Firma Sony Professional dostarcza produkty, systemy i aplikacje do tworzenia, edycji i dystrybucji cyfrowych materiałów audiowizualnych o zwiększonej wartości dla firm oraz ich klientów. Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu w zakresie dostarczania innowacyjnych i wiodących na rynku produktów firma Professional Solutions Europe osiągnęła idealną pozycję, która umożliwia oferowanie klientom rozwiązań o wyjątkowej jakości i wartości. Dział Professional Services, stanowiący sekcję integracji systemów firmy Sony, oferuje klientom dostęp do fachowej wiedzy i doświadczenia wykwalifikowanych specjalistów z całej Europy. Dzięki współpracy ze sprawdzonymi partnerami technologicznymi firma Professional Solutions Europe dostarcza całościowe rozwiązania, które zaspokajają potrzeby klientów oraz integrują oprogramowanie z systemami, umożliwiając osiągnięcie indywidualnych celów każdego przedsiębiorstwa. Więcej informacji można znaleźć w witrynie www.pro.sony.eu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj