Westin Hotels & Resorts wprowadza do swojej oferty nową pozycję – „Westin Weekend”

NAJNOWSZE BADANIE WESTIN HOTELS & RESORTS DOWODZI, ŻE PONIEDZIAŁEK JEST NAJMNIEJ PRODUKTYWNYM DNIEM TYGODNIA

Badanie pokazuje także, iż rosnąca liczba zobowiązań zawodowych i nieustanna dostępność wpływają negatywnie na nasze życie osobiste, zdrowie oraz dobre samopoczucie

Aby zaradzić temu coraz powszechniejszemu zjawisku, Westin Hotels & Resorts wprowadza do swojej oferty nową pozycję – „Westin Weekend”

wesls-102336-Balcony14 listopada 2013 r. – sieć Westin Hotels & Resorts ogłosiła dzisiaj wyniki nowego badania poświęconego wpływowi technologii i zobowiązań zawodowych na życie osobiste i dobre samopoczucie mieszkańców Europy. Prezentacja wyników badania ma związek z wprowadzeniem nowego programu weekendowego oferowanego w hotelach Westin na całym świecie, który został stworzony, by zaspokoić coraz większe potrzeby klientów dotyczące odpoczynku i relaksu. Program „Westin Weekend” powstał po to, by poniedziałki mogły być przyjemniejsze. Dzięki tej ofercie goście zyskują większą elastyczność i czas, by maksymalnie odpocząć podczas weekendowego pobytu.

W ramach programu goście będą mogli skorzystać z możliwości późniejszego wymeldowania się z hotelu do godz. 15.00 w niedzielę oraz z wydłużonych godzin serwowania śniadania w soboty i niedziele, aby bez pośpiechu móc delektować się energetyzującymi specjałami SuperFoodsRX.

Europejczycy padają ofiarą „poniedziałkowego doła”

Coraz dłuższy dzień pracy i większe obciążenia zawodowe sprawiają, że niemal połowa respondentów w badaniu była zdania, iż ich ogólny poziom stresu związanego z pracą wzrósł na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Zgodnie z wynikami badania brak czasu przeznaczonego na „naładowanie akumulatorów” i zmianę perspektywy w trakcie weekendów sprawia, iż poniedziałek jest najmniej produktywnym dniem tygodnia dla aż 65% respondentów. Wielu z nich uważa poniedziałek za najdłuższy dzień pracy. Głównymi przyczynami takiego nieproduktywnego rozpoczęcia tygodnia są: brak czasu na regenerację podczas weekendu (36%), nadrabianie zaległości związanych z pracą, zabierające prywatny czas (36%).

Z powodu postępu technologicznego i smartfonów nie pracujemy już tylko od 9:00 do 17:00 od poniedziałku do piątku, jak wcześniej. Połowa respondentów była zdania, że ich dni robocze są nawet o dwie godziny dłuższe z powodu korzystania ze smartfonów. Granica pomiędzy życiem zawodowym a osobistym coraz bardziej się zaciera. Jedna na dwie osoby uważa, że jej życie osobiste cierpi z powodu zobowiązań zawodowych. Najbardziej dotkniętymi obszarami są sen (60%), relaks (60%), dobre samopoczucie (54%) oraz relacje rodzinne (54%). Ponad jedna trzecia respondentów deklaruje, że czują się zmęczeni już na początku tygodnia pracy. Aż 65% respondentów odczuwa niepokój i stres podczas weekendów, a 1 na dwie osoby przeznacza do 3 godzin na odpisywanie na wiadomości w soboty i niedziele. Co więcej aż 60% ankietowanych osób myśli o projektach na nadchodzący tydzień podczas weekendów. Dlatego nie jest zaskoczeniem fakt, że 61% osób spóźnia się do pracy lub zauważa spóźnianie się współpracowników w poniedziałkowe poranki.

Westin Hotels & Resorts zmienia oblicze weekendu

Sieć Westin Hotels & Resorts rozumie rosnące zapotrzebowanie klientów na odpoczynek i „czas dla siebie”. Rozpoczynając walkę z „poniedziałkowymi dołami”, sieć prezentuje nowy program „Westin Weekend”, który pomaga gościom odprężyć się, zregenerować siły i zapomnieć o pracy w trakcie weekendowego pobytu. Przed rozpoczęciem weekendu każdy gość zauważy zmianę nastroju w hotelu. Wszystkie elementy oddziaływające na zmysły będą komunikować, że nastał czas weekendu, począwszy od światła, muzyki i dekoracji hotelu. Również pracownicy hotelu zmienią swoje mundurki na mniej oficjalne i dostosowane do stylu ubioru, który nosimy zazwyczaj w wolne dni. W każdym pokoju gość zobaczy słynny Niebiański Szlafrok umieszczony na łóżku, aby jasno zasygnalizować rozpoczęcie weekendowego nastroju. Goście będą mogli dłużej relaksować się, leżąc w łóżku dzięki możliwości późniejszego wymeldowania się z hotelu do godz. 15.00 w niedzielę oraz skorzystać z wydłużonych godzin serwowania śniadania w soboty i niedziele. Program Westin Weekends ma na celu zainspirowanie gości do wdrożenia w ich życie filozofii dobrego samopoczucia, która rozpoczyna się wyśmienitym snem w Niebiańskim Łóżku, energetyzującymi potrawami SuperFoodsRX, porannym biegiem RunWESTIN oraz możliwością wypożyczenia ubrań i butów sportowych w ramach programu Gear Landing.

„Celem sieci Westin jest zapewnianie gościom dobrego samopoczucia podczas podróży. Składając taką obietnicę, prezentujemy z radością nasz nowy program weekendowy odpowiadający na zapotrzebowanie naszych gości na relaks i czas odpoczynku, dzięki czemu mogą oni zregenerować się przed rozpoczęciem tygodnia pracy” – mówi Brian Povinelli, szef marki Westin Hotels & Resorts. Odkryliśmy, że większa ilość wolnego czasu pozwala naszym gościom poprawić swoje życie osobiste i odzyskać dobre samopoczucie. Weekendowy pobyt w hotelu Westin to wiele różnych korzyści, takich jak możliwość późnego wymeldowania się z hotelu, wydłużone godziny serwowania śniadania oraz instynktowne rozwiązania, dzięki czemu zaplanowanie doskonałego, spersonalizowanego wypadu weekendowego jest niezwykle proste.

W celu zainspirowania gości podczas weekendowych wypadów spółka Westin we współpracy z firmą AFAR uruchomiła właśnie program WESTIN FINDS FROM AFAR, ciekawy i nagradzany cyfrowy przewodnik turystyczny, który opisuje najlepsze lokalne atrakcje i punkty warte odwiedzenia znajdujące się w pobliżu hoteli Westin. Program umożliwia gościom spersonalizowanie swojego planu podróży zależnie od tego, czy podróżują samotnie, w parze, z rodziną albo też grupą znajomych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj