Porcja Pozytywnej Energii dla szkół i uczniów!

Porcja Pozytywnej EneregiiJak nauczyć dziecko odpowiednich nawyków żywieniowych? Jak zaszczepić w uczniach postawę proekologiczną? Jak skłonić najmłodszych do świadomego wybierania dobrych dla zdrowia i smacznych produktów? Tego wszystkiego dowiedzą się uczestnicy programu „Porcja Pozytywnej Energii”.

Problem nadwagi wśród dzieci jest coraz bardziej zauważalny. Dzieci jedzą nieregularnie, często podjadają między posiłkami, a w ich jadłospisie goszczą batoniki, słodkie bułki i fast foody. Dodatkowo w napiętym grafiku zajęć nie ma czasu na aktywność fizyczną, co bezpośrednio wpływa na niską kondycję i jest przyczyną nadwagi. Dlatego właśnie rodzice i nauczyciele już od najmłodszych lat powinni kreować właściwe postawy żywieniowe wśród dzieci i młodzieży. Troska o zdrowie młodego pokolenia sprawia, że we wszystkich krajach przykłada się szczególną wagę do upowszechniania zasad prawidłowego żywienia i zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży oraz ich rodziców i nauczycieli. (patrz: Prof. dr hab. Jan Gawęcki „Żywienie u progu i u schyłku życia”, rozdział 7 „Zasady żywienia dzieci i młodzieży w wieku szkolnym”).

W odpowiedzi na ten problem powstał program „Porcja Pozytywnej Energii”. Na stronie internetowej www.porcjapozytywnejenergii.pl, zarówno rodzice jak i nauczyciele znajdą podpowiedzi jak uczyć dzieci dbania o środowisko naturalne, jak przygotować smaczne posiłki oraz jak zachęcić je do uprawiania sportów.

Na stronie programu „Porcja Pozytywnej Energii” nauczyciele znajdą komplet materiałów edukacyjnych, przygotowanych przez ekspertów z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu. Pomoce edukacyjne dotyczą m.in. nauki racjonalnego odżywiania dzieci, ochrony środowiska naturalnego, aktywności fizycznej, kształtowania poczucia własnej wartości oraz wartości otaczającego świata. Materiały zostały dostosowane do dwóch grup wiekowych – dla uczniów klas 1-3 i 4-6 i są potrzebne w przeprowadzeniu lekcji. Szkoły zgłaszają się do Programu poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie www.porcjapozytywnejenergii.pl . To właśnie na tym etapie przedstawiciele szkoły decydują w jaki sposób chcieliby otrzymać materiały edukacyjne – w wersji wydrukowanego pakietu edukacyjnego przesłanego pocztą lub samodzielnego pobrania go ze strony internetowej programu.

Uzupełnieniem Programu jest konkurs, który polega na przygotowaniu przez uczniów z klasy biorącej w nim udział, pracy na jeden z wybranych tematów: Nawyki żywieniowe i zachowania konsumenckie”, „Aktywność fizyczna i zdrowie” lub „Ochrona środowiska i działania proekologiczne”. Prace powinny poruszać tematykę społeczną i być przygotowane przez uczniów w jednym z wybranych formatów – plakat, komiks, film, wydarzenie społeczne lub wydarzenie typu Land Art. Konkurs trwa od 1 października, prace konkursowe należy zgłaszać do 1 kwietnia 2014 r.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody przygotowane przez Organizatora. Do wygrania są tablice interaktywne, telewizory Smart TV, zestawy konsoli do gier i tablety.

Więcej informacji na temat programu, konkursu i regulaminu na stronie www.porcjapozytywnejenergii.pl i www.Facebook.pl/PorcjaPozytywnejEnergii

Related Images:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj