7. AFF by GK, program na weekend

Już w piątek o 19:00 wernisaż, na którym zobaczymy efekty pracy naszych tegorocznych uczniów. Ogłoszeni zostaną na nim laureaci poszczególnych warsztatów, którzy w nagrodę wybiorą sobie dowolny kurs na prestiżowej uczelni artystycznej w Londynie, Central Saint Martins. Swoją nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych wręczy jeden ze sponsorów festiwalu – YES, a jeden z kilkudziesięciu warsztatowiczów zostanie wyróżniony nagrodą specjalną fundatorki festiwalu, Grażyny Kulczyk. Krótki koncert po wernisażu zagra jeden z najgorętszych jazzmanów młodego pokolenia, Wojtek Mazolewski (prowadzi u nas warsztaty z Fashion Sound). Wstęp wolny.

A w sobotę i niedzielę zjadą do Starego Browaru na wykłady przedstawiciele świata mody – przemysłu odzieżowego, dziennikarze, projektanci, twórcy na co dzień związani ze światem mody oraz sztuki i oczywiście tysiące zainteresowanych tematem festiwalu. W tym roku jest to „moda i sztuka rozumiana jako przemysł”.

Oto program 7. Art & Fashion Festival by Grażyna Kulczyk na sobotę i niedzielę:

19 PAŹDZIERNIKA (sobota)

10:30 Warm Up by Hush Warsaw – Magda Korcz, Anna Pięta i projektanci

Organizatorki najważniejszych w Polsce targów mody niezależnej i projektanci targów Hush Warsaw opowiedzą jak zdobyć klientów. Teoria w Sali Słodowni na rozgrzewkę, a chwilę później praktyka – 30 stoisk polskich projektantów 2 piętra niżej, w Atrium Starego Browaru, w sobotę i niedzielę od 10:00 do 20:00.

12:00 Consumer Dandism czyli czy Beau Brumell kupowałby w H&M – Karolina Sulej

Nurtujący zarówno przemysł modowy jaki i nas – konsumentów, temat zbada członek Zespołu Badań Mody i Dizajnu w IKP UW i wieloletnia autorka m.in. „Wysokich Obcasów” i „natemat.pl”.

13:30 Ethical Fashion 2 – Magda Płonka

Autorka książki „Etyka w modzie” przedstawi m.in. wiele aktualnych danych na temat wpływu przemysłu odzieżowego na środowisko i społeczność na całym świecie.

15:00 Then is now – the value of creativity in today’s fashion industry – Diana Murek

O powtarzalności w modzie opowie włoska projektantka, a obecnie wykładowczyni historii mody i przewidywania trendów oraz autorka śledzonego przez najlepszych projektantów, stylistów i dziennikarzy bloga intothefashion.com.

16:30 Fashion Blogging – Jessica Mercedes Kirschner, Maffashion, Macademian Girl, Harel, Oliwia Kijo, moderator: Piotr Zachara

Jest wiele pytań, które chciałoby się zadać najpopularniejszym polskim blogerkom piszącym o modzie. Okazja będzie tylko jedna.

Art & Fashion Festival by Grażyna Kulczyk jako pierwszy zaprasza do prawdziwego dialogu z przedstawicielkami sfery, którą dziś lekceważą chyba wyłącznie popkulturowi dyletanci. Blogosfery. Autorka najpopularniejszego bloga w Skandynawii, 30-letnia Elin Kling ma obecnie na koncie m.in. własny magazyn, platformę internetową, linię ubrań i dwie kolekcje dla H&M. Czy uczestniczki panelu zmierzają w tym samym kierunku? „Od pięciu lat staram się przedstawiać modę i sztukę z najróżniejszych perspektyw”- mówi Basia Metelska, kurator AFF by GK. „W tym roku przyjrzymy się modzie i sztuce jako przemysłowi, w którym dziś nieustający dialog między kupującym a tworzącym jest często kluczowy dla każdej marki. W ogromnym stopniu rozmowa ta przebiega obecnie w blogosferze.” – dodaje kuratorka. Jessica Mercedes Kirschner, Maffashion, Macademian Girl, Harel i Oliwia Kijo wezmą udział w otwartym dla publiczności panelu dyskusyjnym, który poprowadzi Piotr Zachara, specjalista od mody i mediów, związany wcześniej m.in. z „Twoim Stylem”, „Elle” i „InStyle”.

20 PAŹDZIERNIKA (niedziela)

12:00 Inditex: creating value beyond profits – Jesus Echevarria, moderator: Piotr Zachara

Dyrektor ds. komunikacji Grupy Inditex od września 2005 roku, firmy posiadającej w swoim portfolio marki Zara, Pull & Bear, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Oysho, Zara Home opowie o subtelnościach dwóch pojęć: wartości i zysków.

13:30 Grażyna Hase – Grażyna Hase, moderator: Piotr Szaradowski

Swoje autorskie kolekcje prezentowała w Paryżu, Nowym Jorku, czy Mediolanie już w latach 70. W latach 60. projektowała m.in. dla Mody Polskiej i Telimeny. Na jej wykładzie w Starym Browarze nie zabraknie więc soczystych historii i popartego wieloletnim doświadczeniem komentarza na temat polskiego przemysłu odzieżowego.

15:00 Shanzhai Biennial: Culture and Commerce in Late Capitalism – Babak Radboy & Avena Venus Gallagher

Nominowany do Video Music Awards za klip “Power” Kanye Westa Babak Radboy oraz projektująca m.in. dla Davida Bowie Avena Gallagher opowiedzą o podbijającym Nowy Jork artystyczno-komercyjnym projekcie, w które zamieszali m.in. Chanel, Apple i Calvina Kleina.

16:30 Alexander McQueen: Savage Beauty – Andrew Bolton

Największa gwiazda tegorocznej edycji AFF by GK, kurator Costume Institute w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, jedna z najważniejszych osób tworzących historię współczesnej mody i sztuki.

Zaproszenia na wernisaże wystaw przygotowywanych przez Andrew Boltona (ostatnio „Punk: From Chaos to Cuture”), są obiektem pożądania kulturalnej socjety i największych gwiazd show biznesu. Współpracuje z najwybitniejszymi projektantami i autorytetami świata mody, by wymienić choćby Annę Wintour. Jego znak rozpoznawczy to promowanie silnego związku pomiędzy modą, sztuka i popkulturą. Brytyjczyk. Początkowo związany z Londynem (Victoria & Albert Museum, London College of Fashion), od 2002 r. kurator Costume Institute w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, gdzie przygotował m.in. wystawy “Schiaparelli and Prada: Impossible Conversations” (2012), „Alexander McQueen: Savage Beauty” (2011), „American Woman: Fashioning a National Identity” (2010).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj