Jesienna kolekcja marki Agata Re

Agata Re, polska marka odzieżowa, bazująca na projektach Agaty Rędzikowskiej, obecna jest na rynku od 2001 roku. Ubrania, oparte o praktyczne wzornictwo i kroje, które podkreślają kobiecą sylwetką, nieustannie zyskują na popularności, trafiając w gusta klientek, ceniących niewymuszoną elegancję, oryginalność i niepowtarzalność (poszczególne części garderoby dostępne są w limitowanych seriach).

Przełamanie klasyki

W połowie sierpnia tego roku światło dzienne ujrzała nowa, jesienna kolekcja Agata Re. W jej skład wchodzą przede wszystkim klasyczne w kroju sukienki, które pozwalają na szybkie skomponowanie wyrafinowanego, a jednocześnie prostego i niebanalnego stroju. Projekty tradycyjnie oparte są na sprawdzonych, dopracowanych konstrukcjach, tym razem wzbogacone zostały o wyraziste zestawienia tkanin i struktur. Kolekcja łączy więc pozorne sprzeczności – czarną, matową eko-skórę z doskonałej jakości tkaninami, sprowadzanymi z Włoch czy Francji. Obok siebie występują tu stonowane czernie i szarości oraz energetyczne barwy, takie jak amarant i turkus. Przełamywanie struktur i odważne połączenia, ujęte w klasycznej formie to znak rozpoznawczy jesiennej kolekcji Agata Re.

Ogień i woda, czyli praktyczna elegancja

Na zestawianiu faktur i tkanin nie kończy się oryginalność nowej kolekcji Agaty Rędzikowskiej. Główne założenie kolekcji to bowiem również łączenie elegancji z praktycznością, prestiżu z prostotą i splendoru ze skromnością. Sukienki z jesiennej linii noszone więc być mogą przez cały dzień – dzięki odpowiednim dodatkom z codziennej, casualowej części garderoby łatwo stworzyć można kreację koktajlową, zachwycającą gości na wieczornym przyjęciu. Ubrania z najnowszej kolekcji Agata Re sprawdzą się więc zarówno w pracy, jak i w tatrze czy na mniej lub bardziej zobowiązującym spotkaniu towarzyskim lub biznesowym.

Z ulicy na salony

Główną inspiracją najnowszej kolekcji jest życie ulicy – rozumiane jako dynamiczny kolaż stylów i faktur, impresje nieustannie zmieniających się faktur tkanin czy elementów stroju. Dlatego też co dwa tygodnie do kolekcji wprowadzane są nowe modele – jako tzw. fast-fashion, czyli szybka moda, reakcja na aktualne trendy. „Obecnie żyjemy w czasach ogromnej modowej demokracji, możemy łączyć rzeczy z second handów, ubrania vintage z ciuchami z drogich, markowych sklepów. Wszystko, co nas ogranicza, co krępuje naszą kreatywność, to nasz styl i wyobraźnia. Dlatego też można powiedzieć, że moja najnowsza kolekcja to rodzaj dialogu z mieszanką trendów, jaką niesie ulica” – o jesiennej kolekcji mówi projektantka, Agata Rędzikowska. Mimo tej dynamiki trendów i otwartości na mnogość inspiracji ubrania Agara Re pozostają klasyczne i ponadczasowe, klientki często noszą je zdecydowanie dłużej niż jeden sezon.

Zamiast podsumowania

Kolekcja dostępna jest on-line – www.agatare.com

W najnowszej kolekcji, poza sukienkami, znaleźć można również żakiety, tuniki i płaszcze. Ceny ubrań wahają się od 129 zł do 300 zł.

Related Images:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj