Relaksujący weekend w dworskim stylu

Przed nami złota polska jesień, która potrafi przynieść barwne kolorami liści i rozświetlone ostatnimi promieniami słońca dni. Wykorzystajmy ten czas dla siebie na odprężający wyjazd za miasto. Nieopodal Warszawy jest nowy kompleks hotelowo konferencyjny z polem golfowym, SPA, kortami tenisowymi oraz lądowiskiem samolotów turystycznych. Hotel Sobienie Golf & Country Club otworzył swoje podwoje rok temu, ale teraz oferuje pełną, dodatkową infrastrukturę rekreacyjną.

Nie ma jednej recepty na idealny relaks. Dla niektórych najlepsza jest ucieczka od całego świata i nic nie robienie, inni wolą wypoczywać aktywnie. Specjaliści są zdania, że coraz szybsze tempo życia, intensywna praca oraz nadmiar obowiązków sprawiają, że potrzebujemy odpoczynku i wytchnienia nie tylko podczas dłuższego urlopu. Planując weekend za miastem, często zdziwieni odkrywamy wspaniałe tereny rekreacyjne zlokalizowane nieopodal naszego miejsca zamieszkania. A jeśli dodatkowo do naszej dyspozycji mamy komfortowy, kameralny hotel, najlepiej z odnową biologiczną, wyśmienitą kuchnią i szeregiem innych atrakcji, które możemy indywidualnie dobierać – nie ma co zwlekać, tylko spędzić dni wolne od pracy w sprzyjającym nam otoczeniu.

Proponujemy skorzystać z walorów krajobrazowych części Mazowsza, znajdującej się na „nadwiślańskim obszarze chronionego krajobrazu”, czyli terenie szczególnie wartościowym ze względu na walory turystyczne i możliwość wypoczynku. To właśnie gmina Sobienie-Jeziory w 99% znajduje się w jego granicach, a jej północno-wschodni fragment położony jest na terenach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego.

Zaledwie 30 km od stolicy znajduje się zespół pałacowo-parkowy Sobienie Królewskie, którego historia sięga poł. XVIII w. Architektura pałacu utrzymuje się w konwencji dziewiętnastowiecznych rezydencji, które powstawały w tej części regionu. Co kryje malowniczo położony hotel Sobienie Królewskie? Centralny punkt całego złożenia dworskiego stanowi pałac szlachecki wybudowany na przełomie wieków, około roku 1880. Kiedyś należał do rodziny Jezierskich, dziś w jego pięknych wnętrzach znajdują się restauracja z oranżerią, kawiarnia oraz sala balowa. Do naszej dyspozycji są pokoje i apartamenty zlokalizowane w pałacu oraz pobliskich zabudowaniach folwarcznych. Stylizowany wystrój wnętrz pozwala poczuć klimat epoki, a jednocześnie cieszyć się pełnym komfortem i wygodą czterogwiazdkowego hotelu.

Hotel otoczony jest starannie utrzymanym 9 hektarowym parkiem krajobrazowym, który zapewnia wiele możliwości aktywnego spędzenia czasu, jak choćby wycieczki rowerowe, jogging czy Nordic Walking. Podwarszawski obiekt w Sobieniach Królewskich oferuje wiele atrakcji dla pasjonatów sportów, takich jak: tenis ziemny, jazda konna czy golf. Na pierwszych czeka profesjonalny kort z popularną nawierzchnią z mączki. Natomiast amatorzy golfa mogą skorzystać z mistrzowskiego pola golfowego, znajdującego się nieopodal hotelu, które w harmonijny sposób łączy oryginalne krajobrazy Mazowsza ze starannie zaprojektowanymi dołkami.

Piękne, okoliczne tereny stanowią również wspaniałe miejsce do jazdy w terenie zapewniając chwile wytchnienia wśród natury poza zgiełkiem miasta i codzienności. Z myślą o miłośnikach jeździectwa przygotowano także pensjonat dla koni.

Po relaksie na świeżym powietrzu możemy skorzystać z regeneracyjnych zabiegów w ośrodku SPA, znajdującym się na terenie pałacu – „Dotyk Orientu” to 5 sal zabiegowych z krytym basenem, jacuzzi i strefą wellness. Aranżacja wnętrza oraz zapach naturalnych olejków eterycznych, jak bergamot, jaśmin czy ylang-ylang wprowadzą nas w orientalny klimat. Relaks i odprężenie zapewni nam program zabiegów oparty na recepturach i zwyczajach relaksacyjnych wielu kultur i narodów. Wśród oferowanych zabiegów znajdują się masaże wykonywane przez zespół masażystów z Bali, wśród nich warto wymienić popularne masaże shiatsu, Lomi-Lomi czy gorącymi kamieniami. Dla amatorów egzotycznych hammam – wywodzących się z Maroko i Turcji orientalnych, cztero-etapowych zabiegów, działających nawilżająco, oczyszczająco i relaksacyjne – przygotowano strefę hammam z jaccuzzi. Autorskie programy, czerpiące z medycyny orientalnej, łączą elementy wielu terapii, między innymi masaż, kąpiele, rytuały oraz techniki ajurwedyjskie.