Szary – nie znaczy bury 

Cotton Ball Lights Grey ShadowAch, te szarości! Oszaleliśmy na ich punkcie jakiś czas temu i nadal je kochamy. Naszą nieposkromioną miłością do tego koloru postanowiliśmy się podzielić, by jeszcze bardziej rozpropagować szary (ale nie – bury) trend. Doszły nas bowiem słuchy, że istnieje grupa nieprzekonanych, że niby „smutno, nijako, depresyjnie” – mówią. Protestujemy i stereotypom mówimy „nie”! Szary to wnętrzarska mała czarna – must have.

Pomiędzy bielą, a czernią, kolor ziemi, naturalny, dostojny, elegancki, tajemniczy, cudownie uniwersalny… Szary stanowi idealne rozwiązanie dla tych, którzy gustują w nienachlanej i zrównoważonej elegancji, ceniących niezależność miłośników spokoju. Szarości cechuje dyskretny urok, wokół nich unosi się pewna zagadkowości i niejednoznaczność. Potrafią być jednocześnie bardzo konkretne, tyle przecież mamy odcieni do wyboru. Jak ze wszystkim, obowiązuje zasada: „co za dużo, to niezdrowo”, choć ostatnio obserwujemy liczne aranżacje, w których kolor ten dominuje. Cała sztuka polega jednak na odpowiednim dobraniu odcieni, skomponowaniu ich ze sobą, wydzieleniu spośród nich tła i akcentów. Szary doskonale sprawdza się jako tło dla intensywnych kolorów, np. żółci, a nawet róży, które wyglądają w zestawieniu z nim niezwykle oryginalnie i świeżo. W kilku słowach: ile odcieni szarości, tyle możliwości.

Prawdziwym potwierdzeniem przymiotów szarości stał się jeden z ostatnich trendów wnętrzarskich – szara kanapa. Pojawiała się, i nadal pojawia, niemal wszędzie: od wnętrz skandynawskich, przez minimalistyczne, bardzo nowoczesne, industrialne, aż po te tradycyjne. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: stylowa elegancja, uniwersalność i niemal nieskończone możliwości aranżacyjne.

Wśród krzeseł i foteli w tym nastrojowym kolorze możemy przebierać: od eleganckich, przez klasyczne, biurowe, obrotowe, typowo wypoczynkowe… Do wyboru, do (szarego) koloru. Szare krzesła będą cudownie komponowały się z barwą naturalnego drewna, sprawdzą się także w biurze, ze wzglądu na ich elegancki charakter.

Ciepło światła w szarej oprawie? Efekt murowany! Duże lampy przemysłowe robią niesamowite wrażenie, a wstęgi barwionego na ten kolor forniru w wydaniu marki LZF to dystyngowany wdzięk i poetycka wręcz lekkość. Dekoracyjne Cotton Ball Lights w odcieniu Grey Shadow zapewnią nastrojowe oświetlenie i bardzo romantyczną atmosferę, a intrygująca lampa Heavy Grey Wood marki Zuiver każdego zadziwi swoją lekkością.

O tym, że szary to kolor „na topie”, świadczy również ilość dodatków, spośród których możemy wybierać: dekoracje ścienne, lustra, dywany, parawany… Idealnie zrównoważą bardzo kolorowe wnętrza, są wprost stworzone do mieszkań i domów w stylu skandynawskim, wspaniale komponują się z innymi, bardzo popularnymi w aranżacji wnętrz, kolorami ziemi: beżami, brązami, oliwkowym itd.