Presto GT i w drogę ! Aby podróż była czystą przyjemnością

Urlop, długi weekend, wypoczynek … Najlepiej z dala od domu, nad morzem, w górach czy nad jeziorem. Mimo wielu różnych możliwości wyboru środka transportu, Polacy wciąż najczęściej decydują się na samochód. Aby podróż autem przebiegła szybko, bezpiecznie i przyjemnie warto się do niej należycie przygotować. Jak to zrobić szybko, sprawnie i bez wysiłku? Wystarczy zastosować kilka sprawdzonych porad oraz zaopatrzyć się w ściereczki czyszczące Presto GT.

Gdzie chcesz dojechać i jak tam dotrzeć, czyli plan trasy

Przy wyborze drogi warto tak zaplanować podróż, aby poruszać się po autostradach i drogach głównych. Nie powinniśmy wybierać bocznych dróg, gdyż często są one źle oznakowane i w przypadku zgubienia się lub objazdu możemy stracić dużo czasu. Oprócz GPS-a warto zabrać mapę. Sprzęt elektroniczny może odmówić nam posłuszeństwa w najmniej spodziewanym momencie. Poruszając się po nieznanych okolicach warto mieć alternatywę właśnie w postaci mapy czy atlasu.

Odległość do celu wyprawy i szacowany czas jej trwania pomoże określić optymalną godzinę wyjazdu oraz jeśli to konieczne zaplanować miejsca na ewentualne noclegi .

Pamiętaj o dodatkowych opłatach, np. za autostrady, promy, winiety, przejazd przez tunele itd. Jeśli planujesz podróż za granice zorientuj się jakie opłaty drogowe są tam pobierane i jakie przepisy obowiązują kierowców.

Przygotowanie samochodu

Warto udać się na przegląd lub samemu dobrze sprawdzić podstawowe podzespoły auta. Ważne jest sprawdzenie ciśnienia w oponach, stan koła zapasowego, poziom płynów eksploatacyjnych (oleju, płynu hamulcowego, płynu do wspomagania i do spryskiwacza). Dokładna kontrola tych elementów pozwoli uniknąć wielu przykrych niespodzianek. Przy tej czynności warto mieć przy sobie ściereczki czyszczące Presto GT do rąk, które usuną zabrudzenia i smary z dłoni oraz zostawią świeży, przyjemny zapach.

Teraz sprawdź, czy na pewno masz: gaśnicę, trójkąt ostrzegawczy, apteczkę, kamizelkę odblaskową i jeśli jedziesz za granicę naklejkę PL.

Dokładnie wysprzątaj auto, co zwiększy bezpieczeństwo i komfort jazdy. Pamiętaj: jeśli masz brudne szyby w samochodzie, to grozi ci mandat nawet 200 zł! Aby uniknąć nadmiernego wysiłku i zmęczenia przed podróżą warto zaopatrzyć się w ściereczki czyszczące Presto GT, które ułatwią porządki. Ściereczki Presto GT do czyszczenia szyb i lusterek w szybki sposób pozwolą uzyskać lśniącą czystość powierzchni szklanych, bez smug, a co ważne dla kierowców, ściereczki zostały wzbogacone o składnik hamujący parowanie szyb. Presto GT do czyszczenia kokpitów matowych i błyszczących oraz Presto GT do tapicerek skórzanych pozwolą sprawnie oczyścić te trudne w pielęgnacji powierzchnie oraz pozostawią przyjemny zapach. Sprawdzą się też w przypadku usuwania bieżących zabrudzeń, dlatego warto mieć je zawsze w aucie. Szczelne zamknięcie opakowania chroni przed wysychaniem. Przed wyruszeniem w trasę pamiętaj, aby prawidłowo ustawić fotel oraz przewietrzyć auto.

Pakowanie bagaży

Rzeczy najcięższe i najmniej przydatne w drodze powinny być ułożone na dnie bagażnika. Przedmioty ciężkie i niebezpieczne należy dobrze zabezpieczyć przed przemieszczeniem się w razie kolizji lub nagłego hamowania. Rzeczy, które mogą się w trasie przydać powinny być ułożone tak by łatwo dało się je wyciągnąć. Jedzenie i napoje warto włożyć do wiklinowego koszyka lub do cool boxu. Ściereczki czyszczące Presto GT najlepiej mieć zawsze pod ręką i umieścić je w bocznym schowku.

Pamiętaj o dokumentach!

Zanim wyruszymy trzeba sprawdzić czy masz wszystkie niezbędne i ważne (!) dokumenty:

• dowód rejestracyjny

• prawo jazdy

• ubezpieczenie (zielona karta, jeśli jest wymagana)

• paszport (jeśli jest wymagany)

• pełnomocnictwo do używania pojazdu (w niektórych krajach jest wymagane w przypadku, gdy pojazd nie jest naszą własnością)

• inne.

PRESTO GT do szyb i lusterek

Ściereczki czyszczące do szyb samochodowych ze specjalnie opracowana recepturą Glass Formula. Skutecznie czyszczą zabrudzenia pozostawiając połysk bez smug oraz chroniąc przed zaparowaniem.

Cena za opakowanie 36 szt. (24 szt.+50% gratis) to ok. 8,00-9,00 zł.

PRESTO GT do kokpitów

Ściereczki czyszczące do kokpitów i plastikowych elementów samochodowych ze specjalnie opracowaną recepturą COCKPIT FORMULA. Dzięki zawartości oleju z awokado skutecznie czyszczą i delikatnie nabłyszczają powierzchnie, pozostawiając przyjemny, długotrwały zapach. Chronią przed osadzaniem kurzu.

Cena za opakowanie 36 szt. (24 szt.+50% gratis) to ok. 8,00-9,00 zł.

PRESTO GT do tapicerek skórzanych

Ściereczki pielęgnujące do tapicerki skórzanej ze specjalnie opracowaną recepturą LEATHER FORMULA z olejem z awokado. Dzięki niej delikatnie czyszczą i pielęgnują tapicerkę ze skóry naturalnej oraz sztucznej, pozostawiając przyjemny zapach. Nie stosować do skór zamszowych oraz nubuku.

Cena za opakowanie 36 szt. (24 szt.+50% gratis) to ok. 8,00-9,00 zł.

PRESTO GT do rąk

Ściereczki oczyszczające do rąk ze specjalnie opracowaną recepturą HANDS FORMULA skutecznie usuwają ze skóry rąk zabrudzenia powstałe podczas podróży oraz zabiegów pielęgnacyjnych samochodu – TAKŻE ŚWIEŻE SMARY. Pozostawiają przyjemny świeży zapach. Przebadane dermatologicznie – nie powodują podrażnień. Posiadają pH neutralne dla skóry.

Cena za opakowanie 36 szt. (24 szt.+50% gratis) to ok. 8,00-9,00 zł.