Secret Lashes – Piękna w kilka minut

Są momenty w życiu, które potrafią nieco zaskoczyć kobietę. Nagle okazuje się, że ktoś wpadnie z niezapowiedzianą wizytą lub trzeba ekspresowo zebrać się do wyjścia, czasu jest niewiele, a motywacja wysoka, by dobrze wyglądać. Co zatem można zrobić w takich sytuacjach ?

Na szczęście są sposoby na to, by szybko, a nawet trwale wykonać make-up. Jeśli zależy nam na całościowym makijażu, zacznijmy od podkładu. Świetnie sprawdzą się produkty typu BB, które tonizują skórę, rozświetlają ją i wyrównują koloryt. Łatwo się rozprowadzają i nie zostawiają smug. Kiedy nie mamy pod ręką takiego kosmetyku, możemy połączyć swój ulubiony krem na dzień z podkładem w stosunku 1:2. Taka konsystencja pozwoli na szybkie nałożenie mieszanki i przy tym zatuszowanie drobnych zmarszczek. Natomiast przy zmęczonym spojrzeniu idealnie sprawdzi się korektor rozświetlający, najlepiej w formie pędzelka, gdyż możemy wtedy go najszybciej i najprecyzyjniej rozprowadzić. Sypki puder zapewni trwałość makijażowi, zawsze można wybrać transparentny, by przyspieszyć aplikację. Gdy chcemy, by bardziej ożywić naszą cerę muśnijmy ją różem. Na koniec zadbajmy o usta – wystarczy klasyczna wazelina, która natłuści wargi i sprawi, że będą się kusząco błyszczeć.

O czym jeszcze warto pamiętać przy makijażu? Wybierając kosmetyki kierujmy się także ich użytecznością. Przykładowo, podkłady z pompką umożliwiają najszybsze dozowanie. Pudru w formie mozaiki możemy używać, także jako cieni do powiek. Warto zwracać uwagę na takie szczegóły w sklepie. Korzystajmy również z szybkich trików – gdy nie mamy pod ręką różu, a tylko szminkę, ona może nam posłużyć za ten pierwszy. Szczoteczką z zużytego tuszu można przeczesać brwi, a pianka do włosów, utrwalić efekt. Ponadto, kosmetyki najlepiej nakładać palcami – są szybsze i sprawniejsze niż gąbeczka, a dzięki ciepłu dłoni, szybciej stapiają się ze skórą.

A co zrobić w sytuacji, gdy spędzamy czas na plaży lub basenie i pełny makijaż absolutnie nie wchodzi w grę? Oczywiście możemy skorzystać z wodoodpornych kosmetyków, jednakże nie pozwalają na wykonanie szybkiego makijażu. Najlepszym rozwiązaniem są przedłużane rzęsy. Doklejane pojedynczo do naturalnych rzęs będą stałym elementem wyglądu przez 4-6 tygodni. Kiedy znaczna część wypadnie, można je uzupełnić. Sporo zaletą tego zabiegu jest to, że uzyskujemy trwały, konkretny efekt bez osłabienia naturalnych rzęs, a możemy pływać, śmiać się i płakać bez obaw. Obecnie przedłużanie rzęs daje możliwość osiągnięcia naturalnego efektu, jak w przypadku marki Secret Lashes, gdzie możemy wybierać odpowiedni dla nas profil, grubość i długość rzęsy. A dobrze podkreślone oczy mogą nadrobić za cały make-up, tuszują zmęczenie i sprawiają, że twarz wygląda młodziej. Zatem chcąc bez tracenia zbędnego czasu ładnie wyglądać, myślmy bardziej ekonomicznie.