Mały wielki design

Urządzanie kawalerki to wyzwanie nie tylko stylistyczne, ale przede wszystkim logistyczne. Niewielka przestrzeń wymaga od nas rozwiązań maksymalnie racjonalnych. Ale nie znaczy to, że musimy rezygnować z designu na światowym poziomie.

Pierwszą i najważniejszą decyzją w przypadku kawalerki będzie decyzja o wydzieleniu części sypialnej, czy urządzeniu jej w funkcjonalny sposób w niepodzielonej przestrzeni. Jeśli zdecydujemy się na urządzenie osobnej części sypialnej – możemy ją wydzielić za pomocą półprzezroczystej tafli szkła szerokości łóżka. Możemy również zastosować tkaniny, lub ażurową ściankę działową, która jednocześnie będzie spełniała funkcję regału na książki.

Jeśli zdecydujemy się na takie rozwiązanie – warto wybrać łóżko, które będzie nam zapewniało komfort snu, a jednocześnie będzie świetnie wyglądało w półotwartej przestrzeni kawalerki. Łóżko, w tak zaaranżowanej kawalerce, powinno być lekkie, by nie przytłaczać niewielkiego wnętrza. Biały model Plaza Up włoskiej firmy Zanette, znajdujący się w ofercie salonów MAX-FLIZ w Krakowie, Katowicach i Wrocławiu, stojący na lekkiej konstrukcji, zapewni nam równie lekki sen. Takie łóżko będzie też niewątpliwą ozdobą wnętrza.

Jednak jeśli nie chcemy dzielić przestrzeni – musimy wybrać sofę z opcją spania i pojemnikiem na pościel. Taki wybór nie może się jednak wiązać z rezygnacją z wygody wypoczynku i snu. Dlatego najlepiej wybierać rozkładane sofy w prostych kształtach, które po rozłożeniu będą umożliwiały zdrowy sen. Sofa Bari, marki Maxliving, nie tylko spełnia te warunki, ale również świetnie wygląda. W połowie wycięte oparcie sprawia, że sofa jest lekka i nie zdominuje wnętrza. Marka Maxliving, produkowana w Polsce, oferuje ten model nie tylko z pojemnikiem na pościel, ale również w szerokiej gamie kolorystycznej.

W niewielkim wnętrzu stolik kawowy powinien być regulowany i spełniać jednocześnie wiele ról. Regulowana wysokość sprawi, że stolik Tupolev z pracowni Colico będzie bardzo funkcjonalnym meblem, jednocześnie spełniając wyjątkowo odważną funkcję designerską. Wysokość tego wyjątkowego stołu reguluje się za pomocą systemu śmigieł samolotu!

W kawalerce możemy również wygospodarować miejsce na jadalnię i w ten sposób oddzielić kuchnię od salonu. W salonach MAX-FLIZ możemy wybrać lekkie i włoskie krzesła Colico z linii Vanityice. Atrakcyjnie prezentują się zwłaszcza te z zatopionymi w oparciu źdźbłami trawy. Będą one świetnie wyglądały zestawione ze stołem Goccia tej samej marki. Ten lekki, niewielki, biały stół ma dodatkową zaletę w postaci zwiększania powierzchni w łatwy sposób, jeśli nagle i niespodziewanie odwiedzą nas goście.

W tak urządzonej kawalerce potrzebujemy jeszcze miejsca na przechowywanie. Zamiast tradycyjnych meblościanek możemy postawić na dużą, wnękową ścianę, którą ukryjemy za jednolitymi frontami, sięgającymi od podłogi aż po sufit. Obecnie furorę robią jasne, błyszczące fronty, które dodatkowo powiększą optycznie nasza kawalerkę. Dzięki takiej szafie nie będziemy musieli ustawiać dodatkowych szaf i szafeczek w mieszkaniu. Oszczędzimy w ten sposób powierzchnię i pozwolimy, by wybrane przez nas meble były jego najważniejszą ozdobą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj