Jutro rusza fryzjerska fiesta – Sieradz Open Hair Festival

Festival_logoSieradz Open Hair Festival – największe w Polsce święto stylizacji i jedno z najbardziej oryginalnych wakacyjnych wydarzeń

Festiwal, który obchodzi w tym roku piąte urodziny, potrwa od 19 do 21 lipca. Jego patronem jest Antoine Cierplikowski – najsłynniejszy fryzjer świata, urodzony w Sieradzu. Wydarzenie jednoczy mistrzów i pasjonatów grzebienia. W programie: pokazy stylistów, spektakle, koncerty, bicie fryzjerskiego rekordu świata oraz wybory Miss Open Hair. A wszystko w atmosferze wakacyjnej fiesty. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

W sercu miasta stanie scena, na której gwiazdy kina i teatru pokażą swoje mniej znane, zaskakujące oblicza. Ada Fijał i Maja Bohosiewicz, dzięki fryzurom stworzonym przez stylistów z Milek Design, przeniosą się do roku 2050. Futurystyczne uczesania zaprezentują podczas widowiska „Magia fryzjerstwa”. Ewa Kasprzyk weźmie udział w pokazie „Antoine. Czarodziej świata” przygotowanym przez mistrzów fryzjerstwa z Clubu Antoine. Widowisko ożywi atmosferę Paryża lat 20., zabrzmi muzyka Edith Piaf.

Na plenerowej scenie zaśpiewa belgijska królowa muzyki tanecznej Kate Ryan, największe przeboje i nowe utwory zagra grupa Perfect. Będzie można podziwiać „Magiczne widowisko” Macieja Pola, najsłynniejszego polskiego iluzjonisty ze specjalnymi fryzjerskimi trickami.

Zgodnie z festiwalową tradycją na sieradzkim rynku odbędzie się bicie rekordu świata w liczbie osób poddawanych jednoczesnej stylizacji fryzur. To otwarta dla wszystkich zabawa, w której liczy się pomysłowość i wyobraźnia. Wystąpią pary: fryzjer i klient. Cel to stworzenie w krótkim czasie popisowych fryzur i pobicie ubiegłorocznego wyniku – 600 uczestników.

W Teatrze Miejskim w Sieradzu otwarta zostanie wystawa grafik Aleksego Nowaka, współczesnych kobiecych portretów nawiązujących do stylizacji Anoine’a. Jubileuszowemu Sieradz Open Hair Festival towarzyszy premiera pierwszej biografii Cierplikowskiego „Monsieur Antoine” napisanej przez francuskiego historyka Huberta Demory. A motywem przewodnim łączącym wszystkie festiwalowe wydarzenia jest w tym roku „Magia fryzjerstwa”.

Pierwszy Sieradz Open Hair Festival odbył się roku 2009, w 100. rocznicę narodzin sławnej „chłopczycy” – krótkiej fryzury, którą w 1909 roku Antoine stworzył na głowie popularnej francuskiej aktorki Evy Lavalliére. Dziś SOHF wciąż przypomina dorobek najsłynniejszego mieszkańca Sieradza, prezentuje współczesne trendy fryzjerskich stylizacji, ale jest wydarzeniem daleko wykraczającym poza branżowe spotkanie. To wyjątkowa miejska impreza, podczas której w ubiegłym roku bawiło się 10 tys. osób. Jej jest organizatorem Urząd Miasta Sieradz.

Program na stronie: www.openhair.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj