Płać mniejsze rachunki za prąd. Oszczędzanie zacznij w wakacje!

savings2Wyjeżdżając na upragniony urlop warto pamiętać, że licznik prądu podczas naszej nieobecności nie przestaje pracować. Jak temu zaradzić i o czym koniecznie trzeba pamiętać aby wakacyjne rachunki nie okazały się zabójcze dla budżetu domowego? Poniżej przedstawiamy kilka cennych rad.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Podczas naszej dłuższej nieobecności, pogoda może się radykalnie zmieniać. W upalny, słoneczny dzień mogą np. wystąpić nagłe burze z wyładowaniami atmosferycznymi, które mogą poważnie uszkodzić podłączone do sieci urządzenia. Trzeba zatem pamiętać aby wyłączyć wszelkie urządzenia z sieci a w przypadku lodówki skorzystać z gniazdek z uziemieniem.

Oszczędzaj

Zadbanie o wyłączenie zasilania sprzętów domowych na czas wyjazdu to nie tylko sposób na uniknięcie ewentualnej awarii, ale również oszczędność! Pamiętaj, że wszystkie urządzenia pozostawione na stan-by jak telewizor czy konsola do gier też pobierają energię. Warto również zadbać o odłączenie z gniazdek wszystkich prądożerczych gadżetów jak ładowarki do komórek czy laptopów. Pomyśl o domowym budżecie i o tym ile niepotrzebnych kosztów generuje nasze gospodarstwo domowe, nawet w czasie nieobecności domowników.

Wybierz świadomie

Czas wakacji to również dobry moment na przyjrzenie się ofertom sprzedawców prądu dla gospodarstw domowych. Warto pamiętać, że tak jak w prosty i szybki sposób możemy zmieniać operatora sieci komórkowej, tak i od 2007 roku każdy ma prawo do bezpłatnej zmiany sprzedawcy energii elektrycznej. Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych ofert niezależnych sprzedawców prądu, które mogą pomóc w zbilansowaniu budżetu domowego. W wolnej chwili warto sprawdzić, gdzie można zaoszczędzić najwięcej. Wszelkie informacje dostępne są w sieci. To bezpłatny i bardzo prosty sposób na domowe oszczędności! Niektórzy sprzedawcy przygotowali nawet specjalne wakacyjne oferty np. Energetyczne Centrum SA oprócz atrakcyjnej ceny kWh daje klientom gwarancję niezmiennej ceny a także Gwarancję Niskiej Ceny, czyli możliwość obniżenia stawki, jeżeli w trakcie obowiązywania umowy ceny u sprzedawcy spadną. Pamiętajmy, że przyjrzenie się ofertom alternatywnych dostawców prądu nic nie kosztuje.

Czasy, w których żyjemy determinują potrzebę szukania oszczędności a wakacje to dobry czas, żeby przejąć kontrolę również nad rachunkami za energię elektryczną!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj