Maciej Obara International Quartet w Wiedniu

Maciej ObaraMimo, że międzynarodowy festiwal muzyki jazzowej – Jazz Fest Wien kończy się dzisiaj koncertem amerykańskiego septetu The Cookers, polski jazz zagości jeszcze na wiedeńskiej scenie muzycznej.

Maciej Obara, jeden z najbardziej interesujących artystów młodego jazzowego pokolenia w Polsce 13. lipca 2013 r. zagra koncert w znanym wiedeńskim Klubie Porgy & Bess.

Maciej Obara, ur. 1981, to muzyk, który stale konfrontuje zarówno siebie, jak i grających z nim artystów  z nowymi ideami i propozycjami, szukając w nich wyzwań. Zrealizował wiele międzynarodowych projektów z udziałem m.in.: Antoina Roneya, Ralpha Alessiego, Marka Heliasa, Nasheeta Waitsa, Johna Lindberga i Harveya Sorgena.

Także w swym najnowszym projekcie prowadzi poszukiwania jedynego w swoim rodzaju języka dźwięku i własnego indywidulanego stylu. Jako perfekcjonista uparcie dąży do celu i przy akompaniamencie wybitnych muzyków konsekwentnie podąża swą muzyczną drogą.

Sobotni koncert zagrają Maciej Obara (saksofon), Dominik Wania (fortepian), Ole Morten Vaagan (kontrabas) oraz Gard Nilssen (perkusja).

 

13. lipiec 2013, godz, 21:00

Porgy & Bess

Riemergasse 11

1010 Wiedeń

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj