Odlotowa podróż do Nowego Jorku z Empikiem

Odlotowa podróż New YorkWśród zapalonych podróżników znajdziemy i amatorów natury, i wielkich miast. Ci ostatni delektują się unikatowym charakterem metropolii, a oprócz architektury z wielkim zainteresowaniem śledzą specyficzne dla największych światowych miast trendy w ulicznej modzie. Bez trudu rozpoznają style charakterystyczne dla poszczególnych europejskich stolic. Nie ma na świecie fana mody, którego nie przyciąga Nowy Jork. Najwyższy czas zacząć planować tegoroczne wakacje. Zajrzyjcie do Empiku po przewodniki i stylowe podróżne dodatki i… w drogę!

Oficjalne europejskie stolice mody to Paryż, Londyn i Mediolan, ale przecież fani mody kochają także charakterystyczny styl berliński, dla którego inspiracją jest od wielu lat muzyka elektroniczna, a także kolorowy styl Madrytu czy Barcelony, z wyraźnymi etnicznymi akcentami i południowym luzem.

Mistrzami stylu ulicznego od lat są Włosi i nie ma chyba osoby, która nie próbowałaby choćby raz naśladować wygodnej sportowej elegancji prosto z ulic Rzymu czy Mediolanu – w swoim najlepszym wydaniu. Paryż obok niekwestionowanej pozycji w świecie haute couture nie ustępuje pod względem stylówki miejskiej innym europejskim stolicom, a francuski hip hop, który wpłynął na uliczną modę, z paryskich przedmieść zawędrował daleko poza granice Francji.

Uliczna moda w Londynie od lat podąża za muzyką w wielu gatunkach i odmianach. Dziś w mieście znajdziemy wielu naśladowników Amy Winehouse, ale także ciągle obecne od drugiej połowy lat 70-tych elementy nawiązujące do punka w legendarnym wydaniu twórców „Anarchy in the UK”. Nie sposób wyliczyć wszystkie muzyczne wpływy, które na co dzień kształtują modę uliczną w mieście.

A jak najprościej opisać nowojorski styl? Spróbujmy tak: to mieszanka minimalizmu Calvina Kleina, luźnej elegancji Donny Karan, super kreacji Carrie Bradshow z „Seksu w wielkim mieście” i elementów etnicznych ze wszystkich stron świata, ale Nowy Jork to także rodzinne miasto oldschollowego już dziś POP-u.

Dla miłośników nowojorskiego stylu Empik przygotował szeroką gamę akcesoriów przydatnych podczas wakacyjnych podróży. Kolekcja „Odlotowa podróż New York” przyciąga mocną kolorystyką – charakterystyczne dla miasta żółcie, czerwienie i czerń – oraz ciekawym wzornictwem nawiązującym do jego symboli. Znajdziemy wśród nich Audrey Hepburn i „Śniadanie u Tiffany’ego”, słynny Departament Nowojorskiej Policji, mapę nowojorskiego metra, wieżę Empire State Building i legendarne elementy Popowe, jak boombox czy wielkie słuchawki stereofoniczne rodem z Brooklyn’u.

Wśród akcesoriów kolekcji „Odlotowa podróż New York” znajdziemy miedzy innymi: podróżną prostownicę do włosów, etui na laptopa z oldschoolowym nadrukiem boomboxa oraz kubki z mapą metra, ale także miniaturowe wiatraczki USB, komfortową poduszkę podróżną pod szyję czy kolorowe elektryczne szczoteczki do zębów, a więc wszystko, co może przydać się w podróży – nie tylko za ocean.

Wakacyjna kolekcja „Odlotowa podróż New York” będzie dostępna we wszystkich salonach Empik w Polsce w lipcu i sierpniu.

——————————————————–

Empik to największa i najlepiej rozpoznawalna sieć dystrybucji dóbr kultury, wiedzy i rozrywki na polskim rynku. Już od 65 lat jest stałym elementem kulturalnego krajobrazu Polski.  W  190 salonach Empik oferuje swoim Klientom unikalny mix produktów: dziesiątki tysięcy książek, płyt z muzyką, filmów, gier multimedialnych, czasopism, dekoracji do domu, produktów i zabawek edukacyjnych, artykułów do relaksu i pielęgnacji, rozwoju własnego, gier planszowych i gadżetów podróżniczych a także bilety na różnorodne wydarzenia. Dla ponad 30 milionów klientów rocznie Empik jest swoistym przewodnikiem po tym, co w kulturze i rozrywce najmodniejsze i najbardziej godne uwagi.