IWOSTIN SENSITIA ZERO Ukojenie skóry nadwrażliwej

sensitia_zero_bezpieczny_krem_kojacy_lekka_kons_airless_50_mlLaboratorium Iwostin wzbogaciło linię pielęgnacyjną dla skóry nadwrażliwej i alergicznej IWOSTIN SENSITIA ZERO w Bezpieczny krem kojący o lekkiej konsystencji. Preparat łagodzi podrażnienia, stymuluje reakcje obronne skóry i zmniejsza jej wrażliwość, wspomaga procesy regeneracyjne naskórka oraz zapewnia długotrwałe nawilżenie. Swoje kojące właściwości zawdzięcza formule ZERO PODRAŻNIEŃ: zero parabenów, barwników, alkoholu i środków zapachowych oraz łagodzącym składnikom aktywnym m.in. Iricalmin, PleraSan® CH. Dla osób o skórze suchej w linii nadal dostępny jest krem IWOSTIN SENSITIA ZERO o bogatej konsystencji. Oba preparaty mają teraz innowacyjne, bezpieczne opakowanie, zapewniające hermetyczne zamknięcie i wzmocnioną szczelność.

Nadwrażliwość może dotyczyć każdego typu skóry i jest spowodowana zaburzeniami w funkcjonowaniu bariery naskórkowej. Nieprawidłowa budowa płaszcza lipidowego sprawia, że następuje nadmierna utrata wody i wysuszenie naskórka. W rezultacie traci on swoje naturalne funkcje ochronne. Alergeny oraz szkodliwe czynniki łatwo przenikają przez naskórek wywołując reakcję zapalną, podrażnienie i wysuszenie skóry.

Ze względu na pogarszające się warunki zewnętrzne oraz stale rosnącą liczbę osób o nadwrażliwym typie skóry, preparaty do skóry nadwrażliwej to coraz bardziej pożądana przez konsumentów kategoria kosmetyczna.

Nowy krem IWOSTIN SENSITIA ZERO o lekkiej konsystencji zmniejsza zaczerwienienia i podrażnienia. Wspomaga regenerację bariery lipidowej naskórka i naturalne reakcje obronne skóry. Dla potrzeb skóry suchej, krem o bogatej konsystencji zawiera masło Shea – olej roślinny otrzymywany z orzechów afrykańskiego drzewa masłowego, który działa emoliencyjnie, łagodząco i ochronnie.

Ponadto w celu dbałości o najwyższe standardy bezpieczeństwa oba preparaty mają teraz innowacyjne, bezpieczne opakowanie z hermetycznym zamknięciem i o wzmocnionej szczelności. Jego budowa zapewnia przetrzymywanie kremu w warunkach bezpowietrznych i brak kontaktu kremu z częściami metalowymi opakowania.

Bezpieczny krem kojący lekka konsystencja

Wskazania: Codzienna pielęgnacja nadwrażliwej i podrażnionej skóry twarzy. Łagodzenie podrażnień wywołanych niekorzystnymi czynnikami, takimi jak: zabiegi kosmetyczne, nieodpowiednie preparaty pielęgnacyjne, czynniki atmosferyczne.

Właściwości:

Polepszenie wyglądu skóry już po pierwszym użyciu, uczucie pełnego komfortu skóry, potwierdzone przez 83% badanych*

Nawilżenie skóry o 64,2% już po 30 min.**

Redukcja poziomu TEWL o 14,7% już po 30 min.**

Poprawa wygładzenia skóry, potwierdzona przez 75% badanych***

Regeneracja skóry wg 71% badanych***

 

*Badanie aplikacyjne w Niezależnym Ośrodku Badawczym, efekt po 1 aplikacji.

**Badania aparaturowe powierzchni skóry wykonane przed i po 30 oraz 120 min. testowania w Niezależnym Laboratorium Badawczym.

***Badanie aplikacyjne w Niezależnym Ośrodku Badawczym, efekt po 3 tygodniach stosowania.

Substancje aktywne: Iricalmin, PleraSan® CH, masło shea (w kremie o bogatej konsystencji), Fucogel, alantoina, minerały z wody termalnej z Iwonicza-Zdroju.

Pojemność: 50 ml, cena: 36 zł

Sposób użycia: Należy stosować tak często, jak zachodzi potrzeba. Zaleca się stosowanie preparatu co namniej dwa razy dziennie.

Badanie aparaturowe poziomu nawilżenia skóry wykonane po 30 (t1) oraz 120 (t2) minutach od momentu rozpoczęcia stosowania (t0).

Wyraźny wzrost nawilżenia skóry o 50,31%.

Badanie przeprowadzone w Niezależnym Laboratorium Badawczym.

Substancje aktywne w kremach IWOSTIN SENSITIA ZERO

PleraSan® CH – wnika do komórek naskórka i uzupełnia cement międzykomórkowy. Stymuluje komórki skóry do reakcji immunologicznych, inicjujących procesy obronne i regenerujące. Zwiększa odporność skóry na działanie czynników zewnętrznych. Wspomaga tworzenie się włókien kolagenowych. Zmniejsza stan zapalny oraz ogranicza nadmierne złuszczanie się naskórka. Posiada widoczne właściwości kojące i łagodzące.

Iricalmin – kompleks składników (lipidy z kiełków pszenicy, otrzymywana biotechnologicznie sól sodowa kwasu hialuronowego oraz wyciąg proteinowy z komórek drożdży), które posiadają wielopłaszczyznowe działanie łagodzące.

Działanie:

  • koi i łagodzi podrażnioną i zaczerwienioną skórę,
  • regeneruje barierę lipidową naskórka,
  • zapewnia optymalny poziom nawilżenia skóry,
  • przynosi komfort skórze narażonej na działanie niekorzystnych czynników, takich jak:
  • zabiegi kosmetyczne,
  • nieodpowiednie preparaty pielęgnacyjne,
  • promieniowanie słoneczne.

Masło shea – ma właściwości natłuszczające i wygładzające. Skutecznie chroni przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych, łagodzi podrażnienia skóry. Pochłania promieniowanie UV i zapobiega powstawaniu rumienia słonecznego, a także opóźnia procesy starzenia się skóry. Przywraca elastyczność skóry. Bogate w witaminę E.

Alantoina – pochodna mocznika, odpowiedzialna za pobudzanie wzrostu komórek. Posiada działanie wygładzające, zmiękczające skórę i łagodzące podrażnienia. Usuwa spękania i zgrubienia skóry.

Fucogel® – polisacharyd, tworzy na powierzchni skóry film ochronny, który zabezpiecza przed utratą wody z komórek oraz przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi. Dzięki zawartości fukozy osłabia reakcje alergiczne.