Festiwal Muzyki Filmowej na Placu Ratuszowym przyciąga tłumy turystów i wiedeńczyków

F 1

Co można oglądać i słuchać przez całe lato na olbrzymim ekranie przed wiedeńskim Ratuszem? Odpowiedź jest prosta, znakomity i urozmaicony program Festiwalu Muzyki Filmowej, a to m.in. opery, balet, koncerty rockowe czy musikale. Fani muzyki, nocne marki oraz smakosze, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Po zapadnięciu ciemności przed oświetlonym Ratuszem na ogromnym ekranie prezentowany jest znakomity program, który wywołuje dreszczyk emocji u wszystkich melomanów. Spektrum filmowych hitów sięga od opery i operetki przez taniec do koncertów od Bacha po pop. A wszystko to przy nieodpłatnym wstępie.

Najważniejsze momenty dla fanów opery będą poświęcone Wagnerowi i Verdiemu, których dwustulecie urodzin przypada na rok 2014. Wyświetlony zostanie cały „Pierścien Nibelungów” Wagnera, co tydzień będzie prezentowany jeden klasyk Verdiego, ale także takie rarytasy, jak „Nabucco”, „Rigoletto”, „Zbójcy” czy Requiem. Kilka wieczorów będzie poświęconych relacjom na żywo, w tym „Borysa Godunowa” Mossorgskiego ze Staatsoper w Monachium.

Miłośnikom baletu zostanie zaprezentowane na przykład „Jezioro Łabędzie” z Rudolfen Nurejewem i Morgot Fonteyn z roku 1962.

Koncerty nie będą się ograniczać do klasyki: od czasu do czasu będzie można spędzić wieczór przy jazzie, musicalu czy pop/rocku, na przykład z belgijskim piosenkarzem i kompozytorem Milowem, z Rodem Stewardem i amerykańską gwiazdą bluesrocka – Joem Bonamassą.

Dodatkowo codziennie znakomici restauratorzy zapraszają już od godzin przedpołudniowych na uczty dla podniebienia ze wszystkich krajów świata, pozwalając gościom odbyć prawdziwą kulinarną podróż dookoła świata.

 

Szczegółowy program festiwalu:

www.filmfestivalrathausplatz.at

 

Festiwal Muzyki Filmowej

29. czerwiec – 01. wrzesień 2013

Plac Ratuszowy

1010 Wiedeń

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here