Hip Hop City – nowa mekka dla wielbicieli muzyki

HH-CITY-logoOd 13 lipca w Jarosławcu nad polskim morzem odbędzie się festiwal udowadniający, że hip-hop to bardzo żywa kultura. Przez 8 dni w programie tego niezwykłego wydarzenia przewidziano warsztaty taneczne i didżejskie oraz liczne koncerty. Nie zabraknie atrakcji dla fanów breakdance’u czy beatboxu. Hip Hop City to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie, a poznani tam ludzie nie pozwolą o tym zapomnieć.

Historia festiwalu sięga roku 2007, kiedy to odbyła się pierwsza edycja FNF Summer Dance Intensive. Nie dziwi więc, że organizatorzy położyli nacisk na liczne warsztaty taneczne z ludźmi z całego świata. Obejmują one ponad 30 godzin spędzonych na sali, dla których specjalnie do Polski ściągną takie osobistości jak Marion Motin, Marvin Gofin i Mamson z Francji, Koharu Sugawara z Japonii, Diana Matos z Wielkiej Brytanii czy Kumari Suraj i Chaz Buzan z USA – to tylko niewielka część wyjątkowych instruktorów biorących udział w tegorocznym przedsięwzięciu. Ekipą, która poprowadzi warsztaty breakdance’u będzie Kingz of Warsawa, a udział w zajęciach będzie mógł wziąć każdy, bez względu na poziom zaawansowania i wiek.

Organizatorzy zadbali o różnorodność tak, aby Hip Hop City było wydarzeniem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Dlatego oprócz warsztatów tanecznych przewidziane są również liczne pokazy i warsztaty didżejskie. W ich trakcie nauczyć się będzie można podstaw tworzenia muzyki hip-hop, udoskonalić swoje umiejętności w tym zakresie i poznać wiele wyjątkowych osobowości polskiej sceny hip-hopowej.

Jednym z najważniejszych punktów festiwalu są koncerty. W Jarosławcu usłyszymy takich artystów jak Grubson i BRK, Abradab i Marika. Na scenie wystąpi również Ryfa Ri oraz przyjeżdżający specjalnie na tę okazję do Polski Tony Tzar. Nie było dotąd w Polsce wydarzenia, które skupiałoby taką ilość kultury hip-hopowej w jednym miejscu i czasie, dlatego zapraszamy wszystkich już od 13 lipca do Jarosławca na Hip Hop City.

sponsorzy-tablica-HD-21.06