Początek lata w wiedeńskiej Dzielnicy Muzeów

F 3 MQ_Kampagne_PRINT4 (c) Maria Ziegelböck

Od 08. maja do 01. października odbywać się tu będą liczne, interesujące nie tylko dla ludzi kultury i sztuki, wydarzenia.

Wiedeńska Dzielnica Muzeów zalicza się do dziesięciu największych przestrzeni wypełnionych kulturą na świecie. Połączenie dużych muzeów, niewielkich inicjatyw kulturalnych oraz modnych lokali stanowi o sukcesie tego miejsca. Tu zlokalizowane są m.in. takie muzea jak MUMOK (Muzeum Sztuki Współczesnej), Leopold Museum, Kunsthalle Wien, Centrum Tańca Współczesnego (Tanzquartier Wien), Centrum Architektury Architekturzentrum Wien oraz ZOOM Kindermuseum – Muzeum dla dzieci. A do tego piękny, tętniący życiem dziedziniec, który odwiedzają nie tylko tysiące turystów lecz rodowici wiedeńczycy.

Sezon na wolnym powietrzu rozpocznie się w tym roku 08 maja 2013 tzw. otwarciem lata: w godzinach od 17.00 do 22.00 wszystkie instytucje zlokalizowane w Dzielnicy Muzeów otworzą swoje drzwi i będzie je można zwiedzać bezpłatnie.

W oficjalnym otwarciu sezonu weźmie udział austriacka minister kultury Claudia Schmied. Poza bieżącymi wystawami na zwiedzających będą czekać specjalne wycieczki z przewodnikiem oraz warsztaty. Ponadto z okazji otwarcia lata na dziedzińcu odbędzie się koncert Naked Lunch oraz różne występy.

Do końca sezonu, tj. do początku października na główny dziedziniec Dzielnicy Muzeów zapraszają przytulne ogrody, tor do gry w boule, świetna muzyka weekendowa tworzona przez DJ-ów oraz stylowe letnie meble służące do relaksu Enzis oraz Enzos. Tegoroczną nowością jest Aquadrom, gdzie będą organizowane wyścigi łódek w specjalnym zbiorniku na wodę.

Bliższe informacje na stronie:

www.mqw.at

Lato w Dzielnicy Muzeów

08. maja – 01. październik 2013

Wiedeńska Dzielnica Muzeów

Museumsplatz 1

1070 Wiedeń

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj