Nie pozwól utrzeć sobie nosa | Krem Sterimar

Może pojawić się o każdej porze roku. Przychodzi niespodziewanie i może dotknąć każdego. Zaczyna się od pierwszej chusteczki, a później jest już tylko gorzej. Nasz piekący, szczypiący nos mówi dość, a my nie mamy wyboru i sięgamy po kolejną chusteczkę. Katar, bo to o nim mowa, jest głównym sprawcą nie tylko podrażnień wewnętrznych nosa, ale i tych bardziej wstydliwych – zewnętrznych. Jak złagodzić podrażnioną okolicę nosa i przywrócić jej zdrowy wygląd? Z pomocą przychodzi nowość na rynku – Krem Sterimar, lidera w kompleksowej higienie nosa, który dzięki swojej unikalnej formule skutecznie i szybko zadba o skórę okolicy każdego nosa.

Katar – czym tak naprawdę jest?

Katar to inaczej zapalenie błony śluzowej nosa. Jest to choroba zakaźna, czyli możemy zarazić się nią przebywając z zainfekowanymi osobami. Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje kataru – wirusowe, bakteryjne i alergiczne. W większości przypadków jest to przeziębienie spowodowane przez wirusy. Pierwsze objawy takie jak kichanie czy drapanie w nosie i gardle, zazwyczaj zostają zignorowane. Następnie w nosie pojawia się rozwodniona, jasna wydzielina, która po kilku dniach gęstnieje. Z czasem mogą pojawić się objawy jak ból głowy, trudności w oddychaniu, niedrożność nosa i ogólne osłabienie organizmu. By pozbyć się zebranej wydzieliny jesteśmy zmuszeni odpowiednio często wydmuchiwać nos jednorazowymi chusteczkami higienicznymi.

Pielęgnacja skóry okolicy nosa

Skóra okolicy nosa, która jest w tym okresie często podrażniana chusteczkami wysusza się i zaczerwienia. Wszyscy znamy ten nieprzyjemny piekący ból przychodzący wraz z kolejną chusteczką. W niektórych przypadkach silne podrażnienie może prowadzić do pękania naskórka i krwawienia. Jest to szczególnie problematyczne dla osób posiadających skórę naczynkową. W ich przypadku, nadmierne drażnienie delikatnej skóry nosa może doprowadzić do popękania naczynek krwionośnych, czego efekty są bardzo trudne do usunięcia. Dodatkową konsekwencją kataru, o której nie należy zapominać jest aspekt estetyczny. Bez odpowiedniej pielęgnacji zaczerwienienie wokół nosa może utrzymywać się nawet kilka dni po chorobie. Dlatego tak ważne jest zadbanie o odpowiednią pielęgnację okolicy nosa.

Koniec z podrażnionym nosem

W odpowiedzi na ten częsty problem pojawiła się nowość na rynku – Sterimar Krem łagodzący podrażnienia skóry okolicy nosa. Jego unikalna formuła zawierająca niebieskie algi, aloes i kwas hialuronowy o lekkiej konsystencji zapewnia szybkie wchłanianie, dzięki czemu krem nie pozostawia tłustej warstwy. Przynosi szybką ulgę podrażnionej skórze okolicy nosa i jednocześnie zmniejsza zaczerwienienia skóry okolicy nosa w widoczny sposób. Działa szybko i długotrwale, wystarczy nałożyć kilka razy dziennie cienką warstwę kremu na podrażnione miejsce i delikatnie wmasować, a zaczerwienienie i piekący ból zmniejszy się. Produkt został przetestowany dermatologicznie i nie zawiera parabenów, dlatego przeznaczony jest dla dorosłych i dzieci od 6 m.ż.

Więcej informacji o produktach marki Sterimar oraz pielęgnacji nosa znajdziesz na stronie www.sterimar.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj