KONKURS SZYCIOWY BLOG ROKU 2012

  Już dziś rusza pierwsza edycja konkursu SZYCIOWY BLOG ROKU. Organizator zmagań konkursowych – legendarna polska marka ŁUCZNIK – nagrodzi najlepsze blogi na temat szycia, które oceniane będą w trzech kategoriach: MODA, DIY (do it yourself) oraz OSOBOWOŚĆ.

  Któż z nas nie ma hobby? Teraz, dzięki tętniącej życiem blogosferze, nasze pasje zyskały kolejny wymiar. Bez większego wysiłku, ba nawet bez wychodzenia z domu, możemy dzielić się naszymi zainteresowaniami z nieograniczoną liczbą osób. Dzięki blogom nawet najbardziej nieśmiali prezentują swoje osiągnięcia, realizują nietuzinkowe projekty, a w efekcie zyskują przyjaciół oraz zaangażowaną publiczność.

  Wśród blogerów jest też wielu, którzy twierdzą, że „radość życia bierze się z szycia”. Z tą opinią trudno się nie zgodzić – twierdzi Remigiusz Chrzanowski wiceprezes ASPY ELECTRO, firmy zarządzającej marką Łucznik – Szycie to hobby, które pobudza wyobraźnię i daje możliwość realizowania artystycznych zamiłowań każdemu, kto tylko odważy się usiąść przy maszynie. Uznaliśmy, że właśnie nasz Łucznik – kultowa polska marka związana od kilkudziesięciu lat z szyciem – powinien wyłonić najlepsze autorskie blogi, tworzone przez największych pasjonatów szycia.

  Monika Idzikowska, wrocławska projektantka kreacji wieczorowych oraz ekskluzywnej bielizny, a zarazem jurorka, jest pewna, że konkurs SZYCIOWY BLOG ROKU stanie się imprezą cykliczną, która zdobędzie sympatię wielu internautów, w tym również tych, którzy swojej szyciowej przygody jeszcze nie rozpoczęli. Obok Idzikowskiej w jury zasiądą również top blogerka modowa Harel, która swojego bloga „O modzie subiektywnie” prowadzi już od 7 lat oraz Róża Matyja wrocławska projektantka i właścicielka nietuzinkowej kawiarni pod nazwą Róża Rozpruwacz. Przewodniczącym jury będzie przedstawiciel marki Łucznik. Patronem merytorycznym konkursu jest Katarzyna Koperczak z Katedry Mody na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

  W konkursie SZYCIOWY BLOG ROKU 2012 udział może wziąć każdy, kto prowadzi internetowy pamiętnik poświęcony szyciu, robótkom ręcznym lub innym pasjom związanym z modą. Od dziś do 16 marca na stronie konkursu szyciowyblogroku.pl przyjmowane będą zgłoszenia. Po ich weryfikacji jury przystąpi do wyboru najlepszych blogów w trzech kategoriach – DIY (do it yourself), MODA oraz OSOBOWOŚĆ. W międzyczasie 18 marca zostanie uruchomione publiczne głosowanie online, w którym wybrany zostanie NAJLEPSZY SZYCIOWY BLOG 2012 według INTERNAUTÓW. Głosowanie zostanie przeprowadzone za pomocą aplikacji na stronie szyciowyblogroku.pl i potrwa do 26 marca 2013 roku. Zwycięzcy we wszystkich czterech kategoriach zastaną ogłoszeni 28 marca na stronie konkursu oraz na profilu marki Łucznik na portalu Facebook (Łucznik – nr 1 w maszynach do szycia).

  Nagrody ufundował organizator konkursu firma ASPA ELECTRO. Do wygrania jest 10 zaawansowanych maszyn Łucznika (3 x HELENA 2060, 3 x BALLADYNA 2020, 3x AMELIA II 2005, 1 x MAGDALENA 2050) oraz 50 poradników Łucznika („Proste i modne szycie”, „Uszyj w jedno popołudnie”, „Patchwork krok po kroku”). Ponadto nagrodami specjalnymi są: ufundowany przez warszawską ASP kurs szycia w Katedrze Mody oraz 5-dniowe warsztaty wprowadzające w tajniki krawiectwa organizowane przez wrocławską projektantkę Różę Matyję. Nagrody specjalne zostaną przyznane blogerom, których pamiętniki będą wyjątkowym ODKRYCIEM dla jurorów.

  SBR SKŁADKA

  Pełny regulamin konkursu dostępny jest na www.szyciowyblogroku.pl.

  Background

  ŁUCZNIK to legendarna polska marka, sięgająca swą tradycją początków XX wieku. W roku 2004 Grupa Kapitałowa ASPA – uzyskała licencję na używanie znaku towarowego „ŁUCZNIK”, a dwa lata później kupiła prawa do tej marki. Obecnie produkty marki ŁUCZNIK są dostępne w największych krajowych sieciach elektro i hipermarketach. Marka prowadzi również własny sklep online – galerialucznik.pl.

  Zgodnie z aktualnymi trendami na rynku, oferta produktów Łucznika stale się poszerza i dostosowuje do indywidualnych potrzeb klienta. Maszyny są nie tylko funkcjonalne, charakteryzują się także niebanalną linią wzorniczą. Strategia rozwoju marki zakłada kreowanie stylów i trendów w szyciu domowym, a współczesny ŁUCZNIK chce sprawić, by szyciowe hobby znów stało się modne. Konkurs SZYCIOWY BLOG ROKU jest jedną z inicjatyw realizujących tę strategię.

  Jurorzy

  Kategoria MODA – Monika Idzikowska – projektant mody i stylista, specjalistka ds. wizerunku. Na swoim koncie ma liczne pokazy mody, prezentacje i warsztaty modowe. Jest finalistką Oskarów Mody – NEW LOOK 2005. Ubiera wyjątkowe kobiety w niebanalne kreacje. Bezkompromisowa, odważna, lubi eksperymenty. Projektuje modę stawiając nacisk na niebanalną konstrukcję, wyrafinowany krój podkreślający sylwetkę oraz kobiece wysublimowane detale. Projektuje kreacje wieczorowe, suknie oraz bieliznę.

  Kategoria DIY – Róża Matyja – młoda, kreatywna projektantka mody. Stworzyła autorską markę przerabiając stare ubrania na nowe (np. męskie koszule na spódnice) oraz szyjąc oryginalne dodatki – m.in. designerskie kopertówki i kołnierzyki. Właścicielka właśnie powstającej nietuzinkowej kawiarni pod nazwą Róża Rozpruwacz, w której można będzie nie tylko napić się kawy, ale także nauczyć się szyć lub wypożyczyć maszynę na własne potrzeby.

  Kategoria OSOBOWOŚĆ – Harel – top blogerka modowa, jedna z prekursorek w polskiej blogsferze – swój pamiętnik „O Modzie Subiektywnie” prowadzi od 2006 roku. Na swoim blogu Harel komentuje najnowsze trendy oraz prezentuje oryginalne stylizacje. Publikowała również w magazynie Dilemmas, Elle, Fashion Magazine oraz Wprost. W tym roku zajęła 9 miejsce w rankingu na najlepszy modowy blog 2012 według magazynu PRESS.

  Juror Specjalny – Katarzyna Koperczak – wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Wzornictwa w Katedrze Mody. Specjalistka w zakresie wzornictwa i technologii ubioru. Projektantka kolekcji odzieży damskiej i męskiej dla marki Reporter oraz kolekcji dziecięcych dla marek Coccodrillo i MMDADAK. Autorka i wykonawca kostiumów scenicznych m. in. dla Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie oraz Instytutu Teatralnego w Warszawie.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj