Regional Press Photo 2012 – najlepsze zdjęcia z regionu w DM Drukarnia

Drukarnia_nowe logotypyNajlepsze zdjęcia reportażowe, wykonane przez fotografików z regionu kujawsko-pomorskiego, można od 5 lutego oglądać w sali wystawowej Domu Mody Drukarnia. Będą to prace, które zostały zauważone i nagrodzone w pierwszej edycji Regional Press Photo 2012 – Przeglądu Fotografii Reportażowej Regionu Kujawsko-Pomorskiego.

Konkurs spotkał się z pozytywną reakcją fotoreporterów z Pomorza. Zgłoszono na niego aż 375 zdjęć! Podzielono je na pięć kategorii: kultura, życie codzienne, wydarzenia, sport oraz historia. Jury składające się ze znanych reporterów: Damian Kramski, Wojciech Szabelski oraz Wojciech Wieszak wybrało najlepsze fotografie. Finał odbył się 13 grudnia ub. roku.

Wystawa pokonkursowa, która w lutym zagości w Drukarni to okazja do zobaczenia talentu fotografików z województwa kujawsko-pomorskiego. Zdjęcia reportażowe to szczególny rodzaj fotografii – tutaj nic nie można wyreżyserować, ani powtórzyć. Liczy się ten jeden, właściwy moment.

Dom Mody Drukarnia, który już dwukrotnie gościł u siebie prestiżową wystawę Grand Press Photo, bliskie są wszelkie inicjatywy promujące dobrą fotografię. Dlatego galeria została jednym ze sponsorów konkursu Regional Press Photo 2012. Przegląd jest autorskim projektem bydgoskiego Muzeum Fotografii, dofinansowanym przez Urząd Miasta Bydgoszczy. Kolejna jego edycja jest zapowiadana na 2014 rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj