Celebryci i klienci sklepów SMYK wspierają kampanię „Życie bez przemocy” | Relacja z zabawy świątecznej

  W sobotę, 15 grudnia, w sklepie SMYK MEGASTORE na warszawskim Targówku odbyła się wyjątkowa zabawa świąteczna. Na wszystkie dzieci w tym dniu czekało mnóstwo bożonarodzeniowych atrakcji, w których dzieciom towarzyszyli znani aktorzy i prezenterzy telewizyjni. Wydarzenie było częścią kampanii „Życie bez przemocy” organizowanej przez Komitet Ochrony Praw Dziecka przy wsparciu sieci sklepów SMYK. W ramach kampanii we wszystkich sklepach SMYK prowadzona jest Wielka Zbiórka Świąteczna, z której dochód przeznaczony będzie dla dzieci, podopiecznych KOPD.

  W sobotnie popołudnie plac zabaw w sklepie SMYK MEGASTORE w Warszawie zamienił się w prawdziwą świąteczną krainę – pośród licznych choinek oraz zimowych dekoracji pojawiło się grono świętych Mikołajów i Śnieżynek, którzy wraz z licznie zgromadzonymi dziećmi przystąpili do przygotowania niezwykłych bożonarodzeniowych ozdób. Maluchy miały okazję własnoręcznie ozdobić bombki i pierniczki, a także przygotować świąteczne zabawki z sianka. Dodatkowo, świąteczną zabawę uświetnił występ iluzjonisty, Macieja Pędy.

  – Udział w bożonarodzeniowej zabawie był nie tylko okazją do przygotowania pięknych, choinkowych ozdób, ale również do wsparcia naszej kampanii „Życie bez przemocy” – mówi Magdalena Stachowiak, przedstawiciel Komitetu Ochrony Praw Dziecka, organizatora akcji. – Pamiętajmy w ten świąteczny czas również o tych dzieciach, które na co dzień zamiast radości, doświadczają przemocy. To właśnie dla nich organizujemy Wielką Zbiórkę Świąteczną, do której wsparcia bardzo gorąco wszystkich zachęcam – dodaje.

  W zabawie świątecznej dzieciom towarzyszyli znamienici goście znani ze sceny i ekranu – aktorzy i prezenterzy telewizyjni. Razem z najmłodszymi przygotowywali świąteczne figurki, bombki i pierniczki. Wśród osób, które zechciały na zasadach pro bono wesprzeć swoja obecnością Wielką Zbiórkę Świąteczną znaleźli się: Halina Bednarz, Grażyna Zielińska, Roman Czejarek, Marta Kuligowska, Marta Kielczyk, Mateusz Pawłowski, Patrycja Szczepanowska, Anna Samusionek, Paweł Stasiak, Natalia Idzikiewicz, Adam Zdrójkowski, Konrad Wojterkowski, Małgorzata Berwid, Peter Lucas, Maciej Pęda.

  – Cieszymy się, że nasza przedświąteczna inicjatywa przyniosła tyle radości naszym najmłodszym gościom. Jesteśmy dumni z tego, że pomagamy Komitetowi Ochrony Praw Dziecka, wspierając Wielką Zbiórkę Świąteczną. Fundusze na pomoc potrzebującym dzieciom będą zbierany w naszych sklepach w całej Polsce do końca stycznia 2013 roku – przypomina Marek Łebek, przedstawiciel sieci sklepów SMYK.

  Wydarzenie było częścią kampanii społecznej „Życie bez przemocy”, organizowanej przez Komitet Ochrony Praw Dziecka oraz sieć sklepów SMYK. Jej celem jest pomoc dzieciom, doświadczającym przemocy, a także zwrócenie uwagi społeczeństwa na niepokojące zachowania, jakie pojawiają się w wielu rodzinach, a które mogą prowadzić do przemocy wobec dzieci. Kampania pomoże rodzicom i opiekunom zdiagnozować zachowania prowadzące do przemocy i zachęcić ich do podjęcia próby Kampanii edukacyjnej towarzyszy Wielka Zbiórka Świąteczna prowadzona przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w okresie listopad 2012 – styczeń 2013 w sklepach SMYK na terenie całego kraju. Zbiórka ma na celu zebranie funduszy na pomoc dzieciom borykających się z problemem agresji w rodzinie, będących pod opieką KOPD.

  Patronat honorowy nad akcją sprawują: Rzecznik Praw Dziecka, Akademia Pedagogiki Specjalnej oraz Centrum Zdrowia Dziecka.

  Patronat medialny nad kampanią objęły: Polska Agencja Prasowa, Radio PLUS, kwartalnik „Przedszkolak”, dwutygodniki „Przyjaciółka” i „Pani Domu”, portal dziecko.pl, a także portal KampanieSpoleczne.pl.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj