Pomyśl o zakwaterowaniu na zimowy urlop

  Zbliża się czas zimowych wyjazdów. Polacy coraz częściej decydują się na aktywne spędzanie tego czasu. Jazda na nartach czy snowboardzie to coraz popularniejsze zajęcia urlopowiczów. Poszukując pensjonatu, warto zwrócić uwagę na standard zakwaterowania.

  Z badań wynika, że Polacy wierni są tradycji i czas Bożego Narodzenia spędzają w domu, w gronie najbliższych. Większość z nas pracuje w Wigilię do godzin południowych, dlatego pewne trudności sprawia pogodzenie przygotowań do wieczerzy i tych związanych z wyjazdem. Ilość rezerwacji w tym okresie nie jest wysoka – wzrasta jednak diametralnie po 26 grudnia. W tym roku modne są głównie dwa kierunki – góry (coraz częściej wybieramy także alpejskie kurorty), ale również ciepłe kraje (głównie Egipt i Wyspy Kanaryjskie). Bez względu na to gdzie wyjeżdżamy, to czy wrócimy wypoczęci, zależeć będzie od warunków, w jakich spędzimy urlop.

  Szukaj atrakcji i wygodnego odpoczynku

  Według badań Instytutu Turystyki na zimowe wyjazdy wydajemy średnio od 600 do 2000 zł. Skoro już decydujemy się zostawiać tak duże kwoty, rozplanujmy, jak zrobić to w sposób najbardziej optymalny. Przede wszystkim jednak nie powinniśmy oszczędzać na miejscu naszego zakwaterowania. Warto więc wcześniej porozglądać się za takim, które będzie spełniało określone standardy. Szukajmy miejsc atrakcyjnych pod względem lokalizacji. Jeśli w pobliżu znajduje się stok narciarski, ciekawe zabytki lub inne atrakcje, pomyślmy nad wynajęciem takiej kwatery. To pozwoli nam zaoszczędzić dużo czasu, który poświęcilibyśmy na przemieszczanie się. Jeśli lubisz nietypowe formy spędzania czasu, poszukaj miejsc, które oferują niestandardowe rozrywki. Możesz zostać morsem i zażyć kąpieli w przerębli. Jeżeli to dla ciebie za dużo, może zachęcą cię grupowe zajęcia z nordic walking? Jeśli jednak nie chcesz podejmować wysiłku fizycznego, ciekawą alternatywą na aktywne spędzenie czasu może być kulig. Ofert jest naprawdę wiele. Coraz popularniejsze stają się także hotele i pensjonaty, przy których znajdują się salony SPA. Z pewnością przyda nam się trochę odpoczynku po wysiłku włożonym w całodniowe szusowanie na nartach czy desce. Do pełnej regeneracji potrzebne będzie nam również wygodne łóżko. Nie chcielibyśmy przecież, aby całą noc wbijała nam się w plecy sprężyna. Niektóre hotele nie wymieniają jednak swoich łóżek przez wiele lat. – Nasze ciało najlepiej regeneruje się podczas snu. Dlatego wiele zależy od materaca, który powinien dopasowywać się do kształtu naszego ciała i neutralizować nacisk. Poszukując hotelu, powinniśmy wcześniej sprawdzić, jaki standard łóżek zostanie nam zapewniony – zauważa Jacek Poznański, ekspert z firmy Tempur Polska. Gdy jednak mamy własne nawyki, możemy zabrać ze sobą przenośny zestaw podróżny. Składa się on przeważnie ze zwijanego materaca oraz poduszki, najczęściej zapakowanych w wygodną i poręczną torbę. – Taki zestaw to idealne rozwiązanie dla przyzwyczajonych do swojego łóżka, mających problemy z zaśnięciem w obcych miejscach, ale też tych ceniących komfort i jakość snu – zauważa ekspert z Tempur Polska. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę? Przede wszystkim czystość. Nie tylko pokoju czy łazienki, ale również części wspólnych. To bardzo ważne, zwłaszcza jeśli wyjeżdżamy z małym dzieckiem. Zdarza się, że główną przyczyną nieudanych wyjazdów może być np. zatrucie żołądkowe naszej pociechy.

  Wróć wypoczęty

  Wyjeżdżając na urlop ważne jest, aby nie martwić się o drobiazgi. To pozwoli nam w pełni wypocząć. Dlatego poszukując zakwaterowania, warto dowiedzieć się czy miejsce, do którego wyjeżdżamy zapewni odpowiedni standard całej naszej rodzinie. Często w ofercie hoteli znaleźć można pokoje z osobnymi sypialniami dla rodziców i dla dzieci. Niektóre oferty zawierają także specjalne nowocześnie urządzone i wyposażone strefy dla dzieci, które zapewnią profesjonalną opiekę nad najmłodszymi. Takie rozwiązanie pozwoli nam spokojnie udać się do SPA, pozostawiając swoją pociechę pod czujnym okiem personelu. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, warto zafundować dziecku jakieś ciekawe, nieszablonowe atrakcje. Poszukajmy więc np. wycieczek psimi zaprzęgami, festiwalu rzeźby lodowej lub toru saneczkowego. Takie zabawy na pewno nie pozwolą mu się nudzić. Dostarczą mnóstwo frajdy również dorosłym.