Olsen Double Happiness

  „Chcemy wspierać kobiety na całym świecie” – pod takim hasłem marka Olsen od kilku już lat prowadzi wyjątkową akcję „Double Happiness”.

  Projekt ma na celu zainicjowanie trwałych i długoterminowych zmian w życiu kobiet we wszystkich środowiskach, krajach i kulturach. „Double Happiness” to nowe miejsca pracy dla kobiet, troska o zrównoważony rozwój i sprawiedliwy handel, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Akcja wspiera kobiety i ich rodziny. Ma dodawać im sił i odwagi do życia w godnych warunkach, umacniać poczucie własnej wartości, pokazując jednocześnie, że kobiety liczą się w świecie i mają znaczący w nim głos.

  Efektem prac w ramach „Double Happiness” jest szczególna kolekcja ubrań i dodatków wyprodukowanych przez kobiety i dla kobiet.

  I tak w roku 2010 Olsen wspierał projekt włókienniczy w Indiach, angażując się we prace na rzecz rozwoju indyjskich kobiet. Wcześniej nad kolekcją „Double Happiness” pracowały kobiety z małej, wietnamskiej wioski Van Ly. Celem było zapewnienie kobietom stałych dochodów, które dzieciom zagwarantują bezpieczną przyszłość, edukację i opiekę medyczną.

  W 2011 „podwójne szczęście” tworzyły kobiety z indyjskiej korporacji tekstylnej Sadhna. Ich zasługą są piękne elementy ozdobne takie jak hafty czy łańcuchy z tkaniny pokrytej perłą. Kolekcja 2012 została opracowana wspólnie z mieszkankami małej wioski Caamindy na południu stolicy Paragwaju. Kobiety ręcznie wykonały imponujące hafty – zdobienia, które traktowane są jak dzieło sztuki. Hafciarskie umiejętności przekazywane są tam z pokolenia na pokolenie i utrzymywane są na bardzo wysokim poziomie.

  Partnerstwo, przyjaźń i aktywne wsparcie – to ważne cechy działań marki Olsen. Dzięki tym wyjątkowym kolekcjom mamy szansę przyłączyć się do projektu. Kupując produkty Olsen spod znaku „Doble Happiness”, dzielimy się entuzjazmem kobiet, które dany produkt wykonały, nadajemy tej pracy dodatkowy sens i realnie wpływamy na poprawę życia kobiet na świecie.

  Olsen „Double Happiness” 2012, Paragwaj

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=twRyVkC5UVE