Gear4 przedstawia akcesoria „Lightning” Pierwsza linia ładowarek i stacji dokujących dla nowego iPhone’a

  iPhone 5 był jedną z najdłużej oczekiwanych premier Apple. Ten popularny smartfon przejść miał prawdziwą rewolucję. Jednym z podstawowych założeń producenta było odchudzenie urządzenia – lżejsza i smuklejsza obudowa, mniejsze karty SIM, a także mniejsze złącze. Dotychczas wykorzystywane 30-stykowe złącze dokujące zastąpiono cyfrowym, ośmiosygnałowym złączem „Lightning” – mniejszym, ale i bardziej wytrzymałym. Jego dodatkowa zaleta to odwracalność – można go używać w dowolnej orientacji. Zmiana złącza pociągnęła za sobą również konieczność przystosowania do niego ładowarek i stacji dokujących. Firma Gear4, największy w Europie partner Apple, jako pierwsza przygotowała nową linię akcesoriów ze złączem „Lightning”, które umożliwić mają wygodne ładowanie iPhone’ów 5 – w domu, w biurze czy w samochodzie.

  Nowa linia akcesoriów „Lightning” zatwierdzonych przez Apple składa się z mikroładowarek z wtyczkami dostosowanymi do standardów krajów Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Australii, z ładowarki samochodowej oraz ze stacji dokującej.

  Nowe mikroładowarki Gear4 idealnie nadają się do użytku w domu czy w biurze. Wyposażone zostały w kabel o długości 75 cm. Ich niewielkie wymiary i waga sprawiają, że przechowywanie czy przenoszenie ich jest wygodne i niekłopotliwe. Ich moc wyjściowa wynosi 1A. Wszystkie modele wykonane zostały z białego tworzywa w stylistyce nawiązującej do designu wykorzystywanego przez firmę Apple.

  Ładowarka samochodowa „Lightning”, podobnie jak ładowarki domowe, posiada kabel o długości 0,75 m oraz moc o natężeniu 1A. Do jej zasilenia potrzebna jest moc na poziomie 10-18C.

  Zarówno mikroładowarki, jak i ładowarka samochodowa pozwalają na podłączenie nie tylko iPhone’a 5, ale też innych urządzeń Apple wyposażonych w nowe złącze – iPoda touch 5. generacji, iPoda nano 7. generacji oraz iPada mini.

  W linii najnowszych akcesoriów od Gear4 znalazła się również stacja dokująca dostosowana do złącza „Lightning”. Stacja posiada niewielkie, kompaktowe wymiary. Wyposażona została w kabel mini USB o długości 40 cm, który pozwala nie tylko na ładowanie iPhone’a, ale również na wygodną i szybką synchronizację zdjęć, muzyki i innych danych z komputera. Stacja dokująca przeznaczona jest do współpracy z iPhonem 5 oraz iPodem touch 5. generacji.

  Cena i dostępność

  Nowa linia akcesoriów „Lightning” dostępna będzie w sprzedaży na początku stycznia 2013 roku. Ich cena wyniesie:

  • Stacja dokująca „Lightning” – 159 PLN
  • Ładowarka samochodowa „Lightning” – 99 PLN
  • Ładowarki domowe (UK/US/EU/ANZ) – 139 PLN

  O marce Gear4

  Istniejąca od 2004 roku brytyjska marka Gear4 to jedna z pierwszych na świecie firm, która podjęła się produkcji linii akcesoriów dedykowanych iPodom. Rozszerzając swą działalność na kolejne kraje, Gear4 dynamicznie powiększał również asortyment swoich produktów. Dziś firma, będąca największym w Europie partnerem Apple, poza bogatym wyborem akcesoriów do iPhone’ów, iPodów i iPadów, poszczycić się może również wysokiej jakości rozwiązaniami technologicznymi z zakresu audio. Szeroka gama nowoczesnych głośników, radiobudzików, słuchawek i stacji dokujących – teraz również dla smartfonów korzystających z systemów Android – to rozwiązania cechujące się nie tylko doskonałą funkcjonalnością, ale też nowoczesnym i pomysłowym designem, trafiającym w gusta nawet najbardziej wymagających klientów.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj