Pokój dla Dziecka inspirowany orientem

  Kultura Orientu niezmiennie fascynuje i inspiruje. Kojarzy się z czymś tajemniczym, a jednocześnie harmonijnym i pozytywnym. Obcowanie z kulturą Dalekiego Wschodu wnosi do życia piękno, spokój i świat uniwersalnych wartości. Dlatego projektanci chętnie sięgają po orientalne motywy. Na przykład wzorując się na tradycji Kokeshi. Małe, toczone z drewna laleczki, wręczane były jako amulety miłości i przyjaźni, symbolizowały młodość, odzwierciedlały dziewczęce piękno. Współczesna Kokeshi to unikalna dekoracja, przedmiot kolekcjonerski i idealny prezent dla dziewczynki. A także inspiracja do przearanżowania jej pokoju na styl japoński. Za chwilę będzie on najmodniejszy! Kids Town wyprzedza trendy, co doceniła Paulina Przybysz. Urządziliśmy pokoje jej córeczek, oczywiście w stylu Kokeshi. Podpowiadamy jak uzyskać podobny efekt w pokoju Twojego dziecka.

  Charakterystyczną cechą stylu orientalnego jest prostota połączona z wyrafinowaniem. Skromny wystrój, z delikatnymi kwiatowymi dekoracjami, to idealne tło dla kolekcji Kokeshi. Na początek uporządkujmy pokój. Niech rządzi w nim duch zen. Ustawmy w pokoju kilka najpotrzebniejszych, jasnych i prostych mebli – nie za dużo, aby nie przeładować przestrzeni. Dywan w kwiaty i poduszki w barwne ptaki wprowadzą do wnętrza miękkość. Na jednej ze ścian, najlepiej przy łóżku, wyczarujmy japońską wiśnię – jej różowe kwiatki urzekają delikatnością. Papierowy abażur w równie subtelne kwiatki będzie z nią idealnie harmonizował. Niezwykłe wrażenie zrobią też papierowe, kolorowe lampiony zawieszone w rogu pokoju, lub światełka w formie kwiatów – można je zawiesić na meblu, okręcić wokół karnisza lub włożyć do przeźroczystego wazonu. Subtelne światło wprowadzi do pokoju niezwykły klimat.

  W oknach, zamiast zasłon, możemy zawiesić proste rolety rozpraszające światło. Jeśli jednak zdecydujemy się na zasłony – niech będą lekkie i delikatne, w pastelowych kolorach. Przyjemny nastrój wprowadzą też mobile – te z białymi ptaszkami można zawiesić nie tylko nad łóżkiem niemowlaka. Przypominają japońskie żurawie i jak najbardziej pasują do pokoju małej wielbicielki Kokeshi: wprowadzą do niego ruch, lekkość i zmysłowość. Oryginalną dekoracją będzie też bambusowy parasol – w orchidee, peonie lub inne kwiaty – zawieszony pod sufitem lub przy łóżku. Stylowe wachlarze można postawić na półce, lub powiesić – jak obraz – na ścianie, obok obrazków z wizerunkiem laleczek. Do dekorowania zaangażujmy dziecko: własnoręcznie wykonane egzotyczne kwiaty oprawione w ramki będą ozdobą, i powodem do dumy. Warto też wyeksponować w pokoju samodzielnie wykonane przez dziecko laleczki origiami I papierową laleczkę Kokeshi – do stworzenia jej posłuży zestaw kreatywny składający się ze wzoru lalki, który dziecko wypełnia według własnego pomysłu dołączonymi do niej naklejkami I szablonami. Im więcej takich ozdobnych elementów nawiązujących do kultury Orientu, tym lepiej. Małą właścicielkę pokoju zachwyci także utrzymany w tej stylistyce domek na biżuterię – idealny schowek na spinki, gumki, pierścionki i inne skarby, oraz pozytywka – jej delikatna melodia przygotuje małą romantyczkę do spania. Rano będzie mogła zapisać swoje sny w sekretnym notesie używając magicznego długopisu z Kokeshi…

  Stworzenie pokoju w stylu Kokeshi nie jest trudne. Dokonując zmian róbmy to z miłością, traktując jak dar dla dziecka – wnoszący nową jakość do życia. Wystrój w stylu japońskim to także dobry pomysł na urządzenie kącika niemowlaka. W takim otoczeniu, stworzonym z pozytywnymi intencjami, laleczki: Przyjacielska, Życzliwa, Opiekuńcza, i ich koleżanki będą czuły się jak u siebie. I na pewno roztoczą opiekuńczego ducha nad domownikami. I każdym nowym członkiem rodziny.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj