Nowy Dyson Digital Slim™: zapomnij o tradycyjnych odkurzaczach – Najlżejszy odkurzacz o największej mocy

  Zapomnijcie o tradycyjnych odkurzaczach. Firma Dyson proponuje nowy sposób sprzątania. Dyson Digital Slim™ to bardzo lekki, bezprzewodowy odkurzacz, stworzony do szybkiego i bardzo dokładnego sprzątania.

  James Dyson: “Nasi inżynierowie wykorzystali proste, ale genialne prawo dźwigni Archimedesa i tak skonstruowali odkurzacz, by zapewnić idealną stabilność tego urządzenia w dłoni. Odpowiednia moc w uchwycie i zrównoważony balans rury z głowicą czyszczącą sprawiły, że urządzenie jest nie tylko poręczne, ale także posiada ogromną siłę działania”.

  Lekka, aluminiowa rura odkurzacza z łatwością dosięgnie nawet do sufitu. Można ją łatwo odczepić, by wyczyścić bardzo ciasne miejsca np. siedzenia samochodowe. Dyson Digital Slim™ waży zaledwie 2,3 kg1, a jego zbilansowany ciężar został rozłożony w taki sposób, by sprawnie odkurzyć trudno dostępne powierzchnie położone wysoko bądź też nisko.

  Dyson Digital Slim™ wykorzystuje opatentowaną technologię Root Cyclone™ i cyfrowy silnik Dysona. Jest to niewielkie urządzenie o lekkiej konstrukcji i dużej gęstości mocy, do trzech razy szybsze niż silniki tradycyjne. Nowy akumulator zapewnia 20 minut nieprzerwanej pracy bez spadku wydajności.

  Z myślą o uporczywym brudzie inżynierowie Dysona zaopatrzyli odkurzacz w dodatkowy przycisk, po wciśnięciu którego odkurzacz przez 8 minut działa ze zwiększoną mocą ssania.

  Zmotoryzowana głowica czyszcząca zaopatrzona została w antystatyczne włókna węglowe i sztywne szczotki nylonowe, by poradzić sobie z brudem na każdej powierzchni, usuwając zarówno najdrobniejszy kurz z twardych podłóg jak i głęboko osadzony brud z dywanów.

  Cyfrowy silnik Dyson

  Cyfrowy silnik Dyson jest mały i niezwykle wydajny. Wykorzystuje technologię Digital Pulse i wykonuje 104 000 obrotów na minutę – 5 razy więcej niż silnik w bolidach Formuły 1.

  Nowa technologia akumulatorowa

  Niklowo-manganowo-kobaltowy akumulator o mocy 22,2 V uwalnia swój ładunek równomiernie, co gwarantuje stałą wydajność urządzenia.

  Technologia Root Cyclone™

  Opatentowana przez markę Dyson technologia Root Cyclone™ zamknięta w małym korpusie wykorzystuje siłę odśrodkową, by skutecznie usuwać kurz z powietrza.

  Zmotoryzowana głowica

  Zmotoryzowana głowica o 100% zwiększa moc czyszczącej ssawki. Dzięki temu twarde, nylonowe włókna mogą efektywniej usuwać uporczywy brud z dywanów. Natomiast antystatyczne włókna węglowe wyeliminują drobny pył z twardych powierzchni.

  Odkurzacz Dyson Digital Slim™ dostępny będzie w Polsce od października 2012 roku.

  Badania, projektowanie i rozwój:

  Odkurzacz Digital Slim Dysona™ to wynik 3 lat intensywnej pracy zespołu 40 inżynierów i inwestycji 7 milionów funtów. Przygotowanie projektu i prace nad cyfrowym silnikiem pochłonęło kolejne 12 milionów funtów.

  Testy urządzenia:

  Przez ponad 200 godzin odkurzacze były poddawane testom destrukcyjnym i sprawdzającym niezawodność, wytrzymałość oraz wydajność. Podczas badań każda część odkurzacza była testowana setki razy, a zadaniem inżynierów Dysona było znalezienie usterki. Zespół przeprowadził symulacje 7 462 przypadkowych kolizji i 3 340 testów uderzeniowych o podłogę aluminiowej rury i ssawki. Głowicę czyszczącą testowano na platformie push-pull, na której głowica pokonała aż 360 km.

  Rekrutacja

  W firmie Dyson pracuje 700 inżynierów i naukowców w Wielkiej Brytanii.

  W 2012 roku do zespołu Dysona dołączy 200 nowych inżynierów, z których połowa to świeżo upieczeni absolwenci wyższych uczelni. Wśród nich są mechanicy, specjaliści od dynamiki płynów i inżynierowie akustyczni. Produkty marki Dyson dostępne są w ponad 50 krajach na całym świecie.

  Patenty

  Bezprzewodowy odkurzacz Dysona posiada 350 patentów i wniosków patentowych. Wśród nich są patenty cyfrowego silnika Dysona – najszybszego i o najwyższej gęstości mocy silnika skonstruowanego do tej pory.

  Gwarancja

  Dyson Digital Slim™ posiada 2 letnią gwarancję.

  Energy Star

  Ładowarka akumulatorowa odkurzacza ze względu na swoją wydajność energetyczną została zakwalifikowana do międzynarodowego programu promującego produkty energooszczędne – Energy Star.

  Dyson Ltd jest brytyjską firmą założoną w 1992 roku przez Sir Jamesa Dysona. Zajmuje się rozwojem innowacyjnych technologii, na bazie których tworzy odkurzacze, suszarki do rąk, bezłopatkowe wentylatory i grzejniki. Dyson zatrudnia ponad 3 100 pracowników na całym świecie. Tylko w 2010 roku firma przeznaczyła 45 milionów funtów na badania i rozwój, dzięki czemu jest uznawana za najbardziej innowacyjną firmę w Wielkiej Brytanii. W Malmesbury, gdzie znajduje się główna siedziba firmy, ponad 550 inżynierów i naukowców pracuje nad rozwojem technologii Dyson. Firma jest obecnie liderem na rynku w Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii oraz Kanadzie.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj