Malować każdy może – czas wyruszyć w plener!

  Praca w plenerze to jedno z najtrudniejszych, ale też najpiękniejszych zadań plastycznych. Nadchodzący wrzesień, to dla wielu kochających sztukę czas wyjazdu w niezwykłe, malownicze miejsca. Jesienne plenery przyciągają bowiem bardzo dużo uczestników.

  Wrażenia artystyczne, przelane na płótna to pomysł dla każdego. W plenerach mogą brać udział dzieci od 7 lat, młodzież i osoby dorosłe, początkujący i profesjonaliści. Niezwykle twórcze i pasjonujące są z całą pewnością plenery malarskie organizowane latem i jesienią, a obrazy tworzone przy tej okazji często biorą udział w konkursach i wystawach. Wiosna to soczystość kolorów przyrody, lato – piękne słońce i chodzące cienie. Ten sam krajobraz nabiera innego wyrazu z godziny na godzinę. Dlatego, idąc śladem impresjonistów, pośpiech jest wskazany by uchwycić piękno chwili. Jesien jest natomiast dla artystów tak niezwykła, bo zalewa przestrzeń nieskończonością barw.

  W co warto zaoptarzyć się planując taki wyjazd? Wybór jest naprawdę szeroki, ponieważ w plenerze można posługiwać się niemalże każdą z technik malarskich – od akwareli po olej. Kolekcja doskonałych farb Winsor&Newton, używanych na brytyjskim dworze królewskim, czy Reeves, który zdobył przez wieki uznanie wielu pokoleń twórców, to marki polecane przez czołowych polskich artystów, nie tylko na plener, choć ich piękne drewniane opakowania to klasa sama w sobie. Wyjątkowo atrakcyjnym rozwiązaniem na plener są farby olejne wodorozcieńczalne Artisan firmy Winsor&Newton, dostępne w komplecie w formie wygodnej drewnianej walizeczki zawierającej wszystko co potrzebne by od razu zacząć malować. W Warszawie można je kupić w sklepie na ul. Hawajskiej 19 i poprzez stronę maluje.pl. Dobra jakość produktów w połączeniu z atrakcyjną ceną gwarantują zadowolenie z zakupu nie tylko malarzom , ale również uzdolnionym plastycznie dzieciom. Dodatkowo to świetny pomysł na prezent!

  Z reguły podczas jesiennych plenerów, malować można zarówno przy pogodzie, jak i jej braku. Polskie krajobrazy są szczególne, pejzaże mają inny wyraz wraz z każdą zmianą natężenia światła, a w naszej szerokości geograficznej te zmiany zdarzają się bardzo często.

  Dzisiaj plenery organizują szkoły rozwoju osobistego, hotele i inicjatywy związane z kullturą i sztuką. Te organizowane przez sponsorów i mecenasów sztuki mają na celu stworzenie artyście pewnego komfortu psychicznego, odcięcie go od problemów codziennego życia, by mógł on cały swój potencjał twórczy zamienić w dzieło.

  Plener to – oprócz pracy twórczej – miejsce wymiany myśli, poglądów artystycznych, pozbycie się stresu i najzwyczajniej w świecie po prostu dobra zabawa, nie tylko dla dorosłych!

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj