Rainer Magold- Artysta Malarz

    Rainer Magold, urodzony w Karlsruhe, wyrósł w świecie nowoczesnego malarstwa. Jego ojciec (malarz z Akademii Sztuk Pięknych / Monachium oraz założyciel Gildii Sztuk w Południowym Palatynacie) przekazał mu wiele zdolności, a zwłaszcza talent do ekspresyjnego i abstrakcyjnego malowania emocji, liryki oraz medytacji. Dzięki niemu miał on możliwość spotkania wielu artystów w Niemczech i we Francji. W bardzo wczesnym wieku zachwycał się Magold dziełami Turnera, Picassa, Jean Arpa na wystawach w Strassburgu i Paryżu. Gdy miał 17 lat nastąpiły wyjazdy studyjne do Monachium, Wenecji i Rzymu. Po jednej z pierwszych własnych wystaw w Londynie (1970) miały miejsce pobyty studyjne bądź wystawy we Włoszech, Maroku, Algierii, Tunezji, Sao Paulo w Brazylii, Danii, Szwecji, Francji, Holandii, Belgii, Chinach, Hong Kongu, Jugosławii, Izraelu, Szwajcarii, Barcelonie, Madrycie, w Austrii, Sri Lance; ostatnio w roku 2009 w Mannheimie i Berlinie.

    Prof. Joseph Beuys w „Wolnej międzynarodowej Wyższej Szkole Kreatywności i Badań Interdyscyplinarnych Stow. Zarej. / Freie internationale Hochschule für Kreativität und interdisziplinäre Forschung e. V.” utwierdzał Rainera Magolda w postanowieniu, aby kroczył on konsekwentnie swoją własną i niezależną drogą. Pracował z wieloma artystami i projektantami znanymi na szczeblu międzynarodowym; przykładowo w roku 2009 z Elvirą Bach, prof. Thomasem Hornemannem (Berlin), prof. Fritzem Dickgiesserem (Akademia Sztuk w Düsseldorfie) oraz prof. Markusem Lüpertzem.

    Jego studio w posiadłości Barthélemy było od ponad 200 lat źródłem siły dla wielu artystów międzynarodowych. Malarz Rainer Magold jest wierny tej tradycji. Wcześnie opracował własne metody i techniki. Jest on zróżnicowany w swoich wszechstronnych technikach, ale zawsze jednolity i konsekwentny w tematyce mistycznej. Po 50 latach doświadczeń w pracy malarza łączy Rainer Magold klasyczny niemiecki ekspresjonizm z abstrakcyjnym ekspresjonizmem w swojej unikalnej sygnaturze, wyrażonej w emocjonalnych portretach i abstrakcyjnych pejzażach.

    Jego obrazy wiszą u kolekcjonerów sztuki na całym świecie, np. we Francji, w Hongkongu / Chiny, we Włoszech, w Londynie / Wielka Brytania, w Wiedniu, Salzburgu / Austria, Sao Paulo / Brazylia, w Lozannie / Szwajcaria oraz w Nowym Jorku / USA.

    Obecnie mieszka i pracuje w południowym Palatynacie przy granicy z Francją.