Summer of Fashion czyli różne aspekty mody w wiedeńskiej Dzielnicy Muzeów

  Wiedeńska Dzielnica Muzeów to przez okres całego lata wybieg mody, sztuki i kultury. Wystawy, własny program filmowy, performances, pokazy mody, akcje fotograficzne, warsztaty: wszystko to w ramach trwającego projektu „MQ Summer of Fashion“, abyśmy wszyscy mogli poczuć bliskość różnych aspektów mody i jej ścisły związek ze sztuką.

  Aż do jesieni austriacka stolica zaprasza na następujące imprezy związane z modą: ubrania od epoki kamiennej do baroku będzie można podziwiać 04. sierpnia na historycznym pokazie mody „Wybieg do przeszłości“. Pokazowi mody „The History of Fashion”, który odbędzie się 8 sierpnia, towarzyszyć będzie fashion mob. 05. września w wiedeńskiej Kunsthalle warto zobaczyć pokaz austriackiej projektantki Susanne Bisovsky z okazji jej wystawy „Mit-Gift”.

  W Arena21 oraz w Ovalhalle można będzie zrobić zakupy na najróżniejszych targach mody i wzornictwa. Tu 21. lipca odbędzie się pchli targ blogerów modowych.

  Przy okazji trzeba też koniecznie zajrzeć do Muzeum Sztuki Współczesnej MUMOK na wystawę „Reflecting Fashion. Sztuka i moda od czasów modernizmu“, która prezentuje jak znani twórcy m.in. Sonja Delaunay, Salvador Dali oraz Joseph Beuys przyczynili się do tego by moda i odzież stały się istotnymi elementami produkcji twórczej.

  W freiraum quartier 21 zobaczyć natomiast można modę przyszłości, elektroniczne tekstylia, przenośne technologie, zaprojektowane w duchu haute tech couture przez Barta Hessa, Lucy McRae, Ying Gao, Studio Roosegaarde, Bogomira Doringera, Philips design und Maartje Dijkstra. Inteligentne okrycia, które muzykują, zmieniają kolor, potrafią zakryć bądź odsłonić modelkę – to wszystko w ramach wystawy „TECHNOSENSUAL. where fashion meets technology”, którą można oglądać do 02. września 2012.

  Ukoronowaniem letniej akcji oraz spektakularnym zakończeniem lata w Wiedniu będzie MQ Vienna Fashion Week. Od 12. do 16. września 2012 r. na 55 pokazach mody prezentowany będzie głównie międzynarodowy design.

  Szczegółowy program na stronie: www.mqw.at

  MQ Summer of Fashion

  do 16.09.2012

  Wiedeńska Dzielnica Muzeów (MuseumsQuartier Wien)

  Museumsplatz 1

  1070 Wiedeń

  Foto;  Bart Hess_Liquified_TECHNOSENSUAL © Bart Hess.jpg

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Proszę wpisać swój komentarz!
  Proszę podać swoje imię tutaj